Foto: LETA

Jūnijā notiks AS "Latvijas Gāze" kārtējā akcionāru sapulce, liecina kompānijas paziņojums "Nasdaq Riga".

Sapulcē tiks lemts par tādiem jautājumiem kā uzņēmuma zaudējumu segšanu, akciju izslēgšanu no regulētā tirgus un citiem jautājumiem.

Sabiedrības kārtējā akcionāru sapulce notiks 19. jūnijā.

Jau ziņots, ka 2023. gada novembrī "Latvijas Gāzes" valdes locekļi Kalvītis, Elita Dreimane un Egīls Lapsalis ar tiem piederošas speciāla mērķa kompānijas SIA "Energy Investments" palīdzību sāktā vadības izpirkuma procesā iegādājās 28,97% "Latvijas gāzes" akciju. Akcijas tika iegādātas no Luksemburgas investīciju fonda "Marguerite Gas II".

Darījums tika īstenots ar "Rietumu bankas" atbalstu.

Tāpat vēstīts, ka "Energy Investments", turpinot vadības izpirkuma procesu, panākusi vienošanos ar izpirkuma procesa līdzšinējo finansētāju – "Rietumu banku" – arī par turpmākajiem soļiem.

Lai gūtu līdzekļus akciju nākamiem iegādes posmiem, "Energy Investments" vadības izpirkuma procesa projekta finansēšanas ietvaros ir atsavinājusi ar atpakaļpirkuma tiesībām "Rietumu bankai" kā finansētājam vadības izpirkuma pirmajā posmā iegādātās emitenta akcijas.

Finanšu instrumenta atsavinājuma līgums paredz atpirkuma nosacījumus trīs gadu laika periodam. Minētajā laika posmā "Rietumu banka" būs ieguldītājs un pilnvērtīgs "Latvijas gāzes" akcionārs.

Jau iepriekš kompānijas valdes priekšsēdētājs Aigars Kalvītis sacīja, ka "Latvijas gāzes" valdes locekļi šā gada laikā plāno izpirkt visas uzņēmuma akcijas.

Tādējādi "Latvijas gāzes" lielākie akcionāri šobrīd ir Krievijas "Gazprom" (34%), "Rietumu banka" (28,97%), Vācijas kompānija "Uniper Ruhrgas International GmbH" (18,26%) un SIA "Itera Latvija (16%).

"Latvijas gāzes" apgrozījums 2022. gadā bija 702,604 miljoni eiro, kas ir par 32,5% vairāk nekā 2021. gadā, bet kompānijas peļņa pieauga vairākkārt un sasniedza 40,824 miljonus eiro.

"Latvijas gāzes" akcijas kotē biržas "Nasdaq Riga" Otrajā sarakstā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!