Foto: LETA

VAS "Latvijas dzelzceļš" padome pieņēmusi lēmumu veikt izmaiņas VAS "Latvijas dzelzceļš" valdē – valdes priekšsēdētāja amatā iecelt Arti Grinbergu, līdzšinējo valdes priekšsēdētāju Rinaldu Pļavnieku (fotogrāfijā) iecelt valdes locekļa amatā, un līdzšinējo valdes locekli Vitu Balodi-Andrūsu no amata VAS "Latvijas dzelzceļš" valdē atsaukt.

VAS "Latvijas dzelzceļš" padomes priekšsēdētājs Andris Liepiņš skaidro: "Gan VAS "Latvijas dzelzceļš", gan visa Latvijas transporta un loģistikas nozare ir nozīmīgu pārmaiņu un izaicinājumu procesā, un, piekrītot satiksmes ministra paustajam, viens no visas nozares, t.sk., LDz, uzdevumiem ir efektīvi pārorientēties no Krievijas tranzīta uz iekšzemes kravu pārvadājumiem un rietumvalstu izcelsmes kravām. Tāpat VAS "Latvijas dzelzceļš" ir būtiska loma nu jau iesāktajā Satiksmes ministrijas nozares reformā, un jaunā LDz valdes priekšsēdētāja Arta Grinberga plašā pieredze ar ekonomisko un digitālo transformāciju saistītos amatos publiskajā un privātajā sektorā dos būtisku ieguldījumu LDz stratēģiskajos pārmaiņu procesos un visas nozares reformu plāna detalizācijā un īstenošanā."

"Viens no Grinberga prioritārajiem uzdevumiem tuvākajā laikā būs Indikatīvā dzelzceļa infrastruktūras attīstības plāna virzība un saskaņošana, kā arī Daudzgadu līguma noslēgšanas veicināšana," viņš piebilst.

VAS "Latvijas dzelzceļš" padome vienojusies ar VAS "Latvijas dzelzceļš" valdes locekli Balodi-Andrūsu par pilnvarojuma līguma izbeigšanu ar 2024. gada 10. jūniju.

Artis Grinbergs pašlaik veic AS "Pasažieru vilciens" padomes priekšsēdētāja pienākumus un AS "Sakret Holdings" padomes priekšsēdētāja vietnieka pienākumus, un pirms tam ir strādājis Rīgas Brīvostas valdē un citos vadošos amatos privātajā un publiskajā sektorā.

Grinbergam ir maģistra grāds vadības zinātnē, kas iegūts Latvijas Universitātes Biznesa vadības un ekonomikas fakultātē, viņš turpina studijas doktorantūrā uzņēmējdarbības vadības programmā Banku Augstskolā.

Tādējādi VAS "Latvijas dzelzceļš" valde turpina darbu divu cilvēku sastāvā – Artis Grinbergs veic valdes priekšsēdētāja pienākumus uz laiku līdz atlases konkursa rezultātu paziņošanai, savukārt valdes locekļa pienākumus veic Rinalds Pļavnieks.

Atlases konkurss uz VAS "Latvijas dzelzceļš" valdes priekšsēdētāja amatu tiks izsludināts tuvākajā laikā.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!