Foto: DELFI
Saeima ceturtdien galīgajā lasījumā atbalstīja ieceri atļaut Latvijā tirgot mājās ražotu alkoholu, dodot iespēju mazajiem uzņēmējiem mājas apstākļos saražot līdz 15 000 litru vīna vai citu raudzētu dzērienu no savvaļā vāktiem vai pašu dārzā audzētiem augiem un produktiem, informē Saeimas Preses dienests.

Grozījumus Saeima pieņēma, 77 deputātiem balsojot "par", sešiem "pret" un vienam deputātam atturoties.

Saeimas atbalstītie grozījumi paredz, ka saņemt licenci akcīzes preču turēšanai ar atvieglotiem nosacījumiem varēs komersants, kas alkoholiskos dzērienus ražos no savvaļā augošiem augiem vai produktiem, kas iegūti no savā īpašumā vai valdījumā esošiem dārziem un dravām. Uzņēmējam būs jānomaksā akcīzes nodeva, un dzērienu ražošanas procesā būs aizliegts izmantot spirtu vai jau saražotu alkoholu.

Vienā kalendārajā gadā varēs saražot ne vairāk kā 15 000 litru vīna vai citu raudzētu dzērienu. Absolūtā alkohola daudzums saražotajos pārējos dzērienos nedrīkstēs pārsniegt 100 litrus.

Lai pretendētu uz atvieglotajiem nosacījumiem, komersantam būs jāsaņem vietējās pašvaldības atļauja.

Apstiprinātā likuma redakcija paredz, ka ar atvieglotiem nosacījumiem saņemt licenci un reģistrēties kā akcīzes nodokļa maksātājs varēs no 2010.gada 1.aprīļa.

Jau vēstīts, ka asu kritiku par šiem priekšlikumiem pauduši alkohola ražotāji, norādot, ka tas veicinās nelegāla un nekvalitatīva alkohola izplatību.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!