Foto: LETA

Veiktas būtiskas izmaiņas mediju uzņēmuma AS "Diena" lielākā īpašnieka - AS "Žurnāli un Diena" - vadībā, liecina Uzņēmumu reģistru apkalpojošās firmas "Lursoft" dati.

AS "Žurnāli un Diena" valdes priekšsēdētāja amatu atstājis uzņēmējs Viesturs Koziols, kurš nesen paziņoja, ka AS "Žurnāli un Diena" tiek iekļauta uzņēmumā SIA "Rīgas Tirdzniecības osta" (RTO) un turpmāk viņš plāno vadīt RTO padomi, koncentrējoties uz visa koncerna stratēģisko vadību.

Šā gada 5.martā veiktas arī citas izmaiņas AS "Žurnāli un Diena" vadības sastāvā - par vienīgo valdes locekli kļuvusi Liene Meri-Merija. Padomes priekšsēdētāja amatā iecelts Jānis Maršāns, bet padomes priekšsēdētāja vietnieka amatā - Lenards Ozoliņš. Tāpat padomē iecelts Jānis Svārpstons.

Uzņēmuma valdi pametuši Romāns Meļņiks, Normunds Staņevičs un Uldis Salmiņš, bet padomi - Einārs Graudiņš, Jānis Ogsts, Baiba Krieviņa-Sutora un Viktors Troicins.

Februārī Koziols uzsvēra, ka pirms diviem gadiem vienojies ar iepriekšējiem "Dienas" īpašniekiem par 51% un vēlāk arī par atlikušo akciju iegādi. Tas esot izdarīts. Tagad uzņēmuma operatīvo vadību viņš esot gatavs uzticēt citiem un pats lielāku uzmanību pievērst arī pārējo savu īpašumu pārvaldībai. Tādēļ pieņemts lēmums AS "Žurnāli un Diena", kas ir 98,86% AS "Diena" akciju turētāja, uz pirkuma līguma pamata iekļaut RTO, kur viņš esot lielākais īpašnieks ar sev piederošiem 36%.

Kā norādīja Koziols, par izmaiņām "Dienas" vadībā tiks lemts akcionāru sapulcē, kura ir plānota aprīļa vidū. "Vai būs un kādas izmaiņas būs vadībā, lems akcionāru sapulce," uzsvēra uzņēmējs. Viņš skaidroja, ka laikraksta darbā nekādas izmaiņas nenotikšot.

AS "Diena" ir lielākais nacionālais mediju un poligrāfijas uzņēmums Latvijā. AS "Diena" koncernā ir SIA "Dienas mediji", SIA "Izdevniecība Dienas žurnāli", SIA "Abonēšanas centrs Diena", SIA "Dienas grāmata", SIA "Izdevniecība Dienas bizness", SIA "RPD", SIA "Poligrāfijas grupa Mūkusala" un SIA "Mūkusalas māja".

2011.gada AS "Diena" konsolidētais apgrozījums ir vairāk nekā 16,7 miljoni latu.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!