Foto: LETA

Atcelta 9.aprīlī paredzētā Ķemeru sanatorijas kompleksa izsole, teikts zvērināta tiesu izpildītāja Ulda Zepa paziņojumā, kas publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis".

Paziņojumā teikts, ka Zepa šā gada 9.aprīlī izsludinātā SIA "Ominasis Latvia" piederošo nekustamo īpašumu Tukuma ielā 42, Jūrmalā, un Emīla Dārziņa ielā 15, Jūrmalā, un kustamās mantas pirmā izsole tiek atlikta un procesuālā termiņa darbība tiek apturēta, līdz stājas spēkā tiesas nolēmums lietā par tiesu izpildītāja rīcību.

Zeps plašākus komentārus nesniedza.

Taču "Ominasis Latvia" maksātnespējas procesa administratoram Ainaram Kreicam zināms, ka kāds no kreditoriem ir iesniedzis sūdzību par Zepa rīkoto izsoli, un kamēr tiesa izskatīs šo sūdzību, izsoles organizēšana ir apturēta.

Līdz ar to par nākamo izsoles datumu un norisi tiks lemts pēc tiesas lēmuma.

Jau ziņots, ka Ķemeru sanatorijas kompleksu mēģinās pārdot izsolē, nosakot sākumcenu 3,7 miljonu latu apmērā, liecina zvērināta tiesu izpildītāja Ulda Zepa publicēts paziņojums.

Parādniecei - Ķemeru sanatorijas investoram SIA "Ominasis Latvia" - piederošo izsolāmo mantu veido vairākas daļas, bet tās tiks pārdotas kā viens izsoles priekšmets.

Izsolē paredzēts pārdot 13 779 kvadrātmetrus lielu zemesgabalu un viesnīcu Jūrmalā, Tukuma ielā 42, kas ir valsts nozīmes kultūras piemineklis. Ēkā atrodas valsts nozīmes mākslas pieminekļi: interjera dekoratīvā apdare bibliotēkā, ēdamzālē, hallē, vestibilā, "Rozā salonā", vitrāžas. Šis īpašums novērtēts par 3,5 miljoniem latu.

Tiks pārdots arī 15 275 kvadrātmetrus liels zemesgabals, poliklīnika, administratīvā ēka, dziedniecības iestāde, katlumāja, garāža un divas ventilatoru-sūkņu mājas Jūrmalā, Emīla Dārziņa ielā 15. Šis nekustamais īpašums ir vietējas nozīmes kultūras piemineklis, tā novērtējums piespiedu pārdošanai ir 240 000 latu.

Paredzēts pārdot arī pie Ķemeru viesnīcas vēsturiskās ēkas piederīgos vietējas nozīmes kultūras pieminekļus ar kopējo novērtējumu 14 350 latu apmērā. To vidū ir restaurētas lustras, mēbeles un klavieres.

Izsole tiek rīkota piedzinēju SIA "Arhiidea", SIA "BT projekts", SIA "IAT Cityco", Privatizācijas aģentūras un SIA "Savant" interesēs.

Ķemeru sanatorijas privatizācijas process ilgst jau vairāk nekā desmit gadus. Sanatorijas privatizācijas noteikumi pieņemti 1995.gadā, un tie paredzēja, ka desmit gadus no "Ķemeru" ēkas nodošanas ekspluatācijā jāsaglabā objekta darbības profils - kūrorta ārstnieciski profilaktiskā darbība, rehabilitācija, medicīniskie un atpūtas pakalpojumi.

2010.gada septembrī Jūrmalas pilsētas dome noslēdza sadarbības līgumu ar "Ominasis Latvija", bet vēlāk no tā vienpusēji atkāpās, jo uzņēmums nepildīja neskaitāmos solījumus pabeigt sanatorijas rekonstrukciju.

Ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts šī gada sākumā izteicās, ka Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra varētu sagatavot piedāvājumu investoriem Ķemeru sanatorijas kompleksa iegādei.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!