Foto: LETA

Latvenergo” nolēmis palielināt obligāciju kopējo emisijas apjomu nominālvērtībā par 35 miljoniem latu vai ekvivalentu apmēru eiro valūtā. Tādējādi obligāciju kopējās emisijas apjoms no 50 miljoniem latu ir pieaudzis līdz 85 miljoniem latu, portālu „Delfi” informēja "Latvenergo" pārstāve Ivita Bidere.

Bidere skaidro, ka palielinot obligāciju kopējās emisijas apjoma nominālvērtību, „Latvenergo” būs iespējams nodrošināt nepieciešamo finansējumu plānotajiem investīciju projektiem, vienlaicīgi nodrošinot lielāku finansēšanas avotu diversifikāciju un izmantojot zemo procentu likmju sniegtās priekšrocības.

Uzņēmuma obligāciju emisija tika uzsākta 2012.gada nogalē tās kopējais apjoms nominālvērtībā tika noteikts līdz 50 miljoniem latu, liecina Biržas "NASDAQ OMX Riga" mājas lapā publiskotā informācija.

Līdz šim Latvenergo emitējis obligācijas 2012.gada 19.decembrī 20 miljonu eiro (14,1 miljons latu) apmērā un 2013.gada 30.janvārī 30 miljonu eiro (21,1 miljonu latu) apmērā, kā arī 27.martā 20 miljonu eiro (14,1 miljons latu) apmērā, veidojot obligāciju sēriju 70 miljonu eiro (49,2 miljonu latu) apmērā.

Kā ziņots, "Latvenergo" pērnā gada augusta beigās paziņoja, ka 2012.gada nogalē plāno veikt publisku obligāciju emisiju, lai iegūtu papildu līdzfinansējumu koncerna ilgtermiņa kapitālieguldījumu programmas finansēšanai. Obligācijas tiks iekļautas "Nasdaq OMX" Baltijas biržas parāda vērtspapīru sarakstā. Kopējā vērtspapīru emisijas nominālvērtība plānota līdz 50 miljoniem latu vai ekvivalentu apmēru eiro valūtā.
"Latvenergo" veiktās aptaujas rezultātā vērtspapīru emisijas organizēšana uzticēta "SEB" grupai.

Finanšu un kapitāla tirgus komisijas padome 2012.gada novembra beigās nolēma atļaut energokompānijai veikt publisku obligāciju emisiju, savukārt "Latvenergo" publicēja obligāciju piedāvājuma programmas pamatprospektu.

Energokompānija uzsvēra, ka obligāciju emisija nenozīmē privatizāciju un "Latvenergo" ir un paliks valstij pilnībā piederošs uzņēmums. Obligācija ir vērtspapīrs, kas dod tiesības tā īpašniekam saņemt noteiktus procentu maksājumus un obligācijas pilno vērtību noteiktā datumā. Atšķirībā no akciju īpašniekiem obligāciju turētāji būtībā ir aizdevēji, nevis uzņēmuma līdzīpašnieki, skaidroja kompānija. Kā norādīja "Latvenergo", obligācijas nav paredzēts konvertēt par akcijām.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!