Foto: LETA
Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija šodien atbalstīja priekšlikumu papildināt Maksātnespējas likumu ar nodaļu par parādnieka kapitālsabiedrības valdes locekļu atbildību par zaudējumiem.

Komisija otrdien pabeidza darbu pie grozījumiem Maksātnespējas likumā pirms to izskatīšanas Saeimā otrajā lasījumā.

Viens no komisijas atbalstītajiem ierosinājumiem paredz noteikt valdes locekļu atbildību parādnieka maksātnespējas procesā. Likuma grozījumi noteic, ka parādnieka kapitālsabiedrības valdes locekļi solidāri atbild par zaudējumiem, ja pēdējo trīs gadu laikā pirms maksātnespējas procesa pasludināšanas valdes locekļu rīcības dēļ ir iestājusies parādnieka maksātnespēja un viņi ir rīkojušies ar ļaunu nolūku vai aiz rupjas neuzmanības.

Šajā gadījumā par parādniekam nodarīto zaudējumu apmēru tiks uzskatīti parādnieka maksātnespējas procesa atzītie kreditoru prasījumi, kurus nav iespējams segt maksātnespējas procesā.

Tāpat valdes locekļi būs solidāri atbildīgi par zaudējumiem, ja parādnieks nav likumā noteiktajā kārtībā un termiņā iesniedzis juridiskās personas maksātnespējas procesa pieteikumu.

Šajā gadījumā par nodarīto zaudējumu apmēru tiks uzskatīt parādnieka mantas samazinājums no brīža, kad parādniekam bija pienākums iesniegt maksātnespējas procesa pieteikumu.

Likuma grozījumos arī noteikts, ka parādnieki ir atbildīgi parādnieka maksātnespējā, ja maksātnespējas procesa administratoram netiek nodoti grāmatvedības dokumenti vai arī tie ir tādā stāvoklī, kas neļauj gūt skaidru priekšstatu par darījumiem un mantas stāvoklī pēdējos trīs gados pirms maksātnespējas procesa.

Par šīm plānotajām izmaiņām paredzēts uzklausīt arī uzņēmēju viedokli.

Grozījumi Maksātnespējas likumā paredz arī citas būtiskas izmaiņas. Paredzēts, ka Saeima otrajā lasījumā šo likumprojektu vērtēs 28.novembrī.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!