Foto: LETA

Ceturtdien sākusies finanšu grūtībās nonākušā uzņēmuma "Liepājas metalurgs" (LM) darbinieku atlaišana, un pirmajā dienā darba attiecības pārtrauktas ar 200 cilvēkiem,informēja Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) Liepājas filiāles vadītāja Dace Baumane.

No darba atbrīvotajiem cilvēkiem izsniegtas maršruta lapas, kurās norādīts, kad viņam jāierodas NVA filiālē, lai reģistrētos bezdarbniekos. Rīt NVA jāierodas 99 bijušajiem LM darbiniekiem, piebilda Baumane. "Kādi desmit cilvēki ir pateikuši, ka viņiem jau ir darbs un viņi bezdarbniekos nereģistrēsies. Tāpat starp jau atlaistajiem darbiniekiem ir vairāki pensionāri, kuri nenāks pie mums," informēja NVA Liepājas filiāles vadītāja.

No šodienas LM telpās katru dienu, kamēr turpināsies darbinieku atlaišana, dežurēs divi NVA darbinieki, kuri katram no atlaižamajiem izsniegs maršrutu lapas, kad šim cilvēkam ir jāierodas NVA filiālē. Vaicāta, vai NVA darbinieki spēs apkalpot visus no darba atbrīvotos strādniekus, Baumane sacīja: "Ir jātiek galā. Pieturoties pie tās kārtības, kādu esam izstrādājuši sadarbībā ar uzņēmuma personāldaļu, visam vajadzētu būt kārtībā."

Kā ziņots, tuvākā mēneša laikā tiks atlaisti aptuveni 1500 LM darbinieki, vakar žurnālistiem sacīja LM maksātnespējas administrators Haralds Velmers.

"Līdz mantas pārdošanai plānots saglabāt darba tiesiskās attiecības ar ne vairāk kā 300 darbiniekiem - tas nepieciešams, lai nodrošinātu mantas saglabāšanu un nepasliktinātu nozīmīgāko pamatlīdzekļu stāvokli," sacīja Velmers.

Administrators informēja, ka, ieskaitot uzņēmuma poliklīnikas darbiniekus, patlaban LM nodarbināti 1870 strādājošie. Velmers sacīja, ka netiks atlaists neviens poliklīnikas darbinieks, to ir 85, un poliklīnika turpinās darbu līdz pārdošanai. Citās struktūrās ir nodarbināti 1785 darbinieki.

Darbiniekiem, kuri zaudēs darbu, tiks sniegta palīdzība pieteikumu sagatavošanā Maksātnespējas administrācijai, lai saņemtu kompensāciju no Darba algu garantiju fonda. Tāpat viņi varēs pieteikties bezdarbnieku pabalsta saņemšanai Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūrā.

Kā ziņots, Liepājas tiesa 12.novembrī nolēma izbeigt LM tiesiskās aizsardzības procesu (TAP) un sākt uzņēmuma maksātnespējas procesu, par tā administratoru ieceļot līdzšinējo TAP administratoru Velmeru. Tas nozīmē, ka LM pilnībā pāriet maksātnespējas administratora Velmera pārraudzībā, kura uzdevums būs sešu mēnešu laikā sagatavot uzņēmumu pārdošanai.

Nonākot finanšu grūtībās, LM jau pavasarī pārtrauca ražošanu. Valsts kase jūlijā no valsts budžeta līdzekļiem samaksāja LM vietā visu rūpnīcas parādu Itālijas bankai "UniCredit" - 67 465 056 eiro jeb 47 414 711 latus. Pirms tam aprīlī Valsts kase Itālijas bankai veica rūpnīcai valsts galvotā kredīta pamatsummas daļas maksājumu 6 128 456 eiro (4 307 103 latu) apmērā.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!