Фото: LETA

VAS "Latvijas Dzelzceļš" (LDz) prezidenta Uģa Magoņa aizturēšana, visticamāk, varētu būt saistīta vai nu ar valsts pasūtījumiem, īpaši būvniecības jomā, vai uzņēmuma "iekšējo opozīciju", norādīja Latvijas Loģistikas asociācijas dibinātājs un uzņēmējs Kalvis Vītoliņš.

Viņš skaidroja, ka tik liela uzņēmuma kā LDz vadībā ir nepieciešama rotācija, un ilgāk par četriem gadiem uzņēmums nebūtu jāvada, jo tad "sakrājas viss kaut kas". Tas esot gan paša vadītāja, gan sabiedrības interesēs. Vītoliņš sacīja, - ja runā par LDz, tad uzreiz prātā nāk arī "Latvenergo" lieta. Jautājums arī esot par to, kā uzņēmumā notiek iekšējā kontrole. Viņš uzsvēra, ka jebkuram lielam valsts uzņēmuma vadītājam ir jārēķinās ar riskiem.

Vītoliņš gan uzsvēra, ka tas, ka cilvēks ir aizturēts, nenozīmē, ka viņš ir vainīgs. Trešajām personām būšot jāpierāda, kas tad ir izdarīts.

Jautāts, kurās sfērās Magonis varētu tikt vainots, uzņēmējs kā pirmo minēja būvniecības un rekonstrukcijas pasūtījumus. Tāpat viņš pieļāva, ka var notikt politiskās spēles, un šī ir taktiskā atbilde. Uzņēmējs neizslēdz, ka uzņēmumā ir iekšējā opozīcija, un kāds ir noskatījis uzņēmuma vadītāja amatu. Dienā uzņēmuma vadītājam esot jāparaksta ap 200 dokumentu, kurus visus nevarot izlasīt, un, ja komanda ir opozīcijā, tad varot būt problēmas. Arī pats Vītoliņš savulaik esot izvirzījis pretenzijas LDz attiecībā uz kādu pasūtījumu, tad gan uzņēmuma pārstāvji viņu gandrīz esot "aicinājuši uz mežu izrunāties".

Kā ziņots, piektdien uzņēmuma LDz akcionārs no amata atcēlis Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) aizturēto uzņēmuma valdes priekšsēdētāju Uģi Magoni.

Kā valdes priekšsēdētāja pienākumu izpildītājs iecelts LDz valdes loceklis, viceprezidents Aivars Strakšas, žurnālistus informēja Satiksmes ministrijas valsts sekretāra vietniece Džineta Innusa.

KNAB darbinieki Magoni aizturēja vakar vakarā. Magoņa aizturēšanas iemesli pagaidām nav zināmi.

KNAB pagaidām komentārus nesniedza.

Kā liecina "Firmas.lv" dati, Magonis LDz valdes priekšsēdētāja amatu ieņem nepilnus desmit gadus - kopš 2005.gada 1.septembra. Pirms tam no 2003.gada viņš bija šī uzņēmuma padomes loceklis un padomes priekšsēdētājs.

Strakšas par LDz valdes locekli kļuva reizē ar Magoni - 2005.gada 1.septembrī.

Читайте нас там, где удобно: Facebook Telegram Instagram !