Фото: LETA

Dabasgāzes apgādes kompānija "Latvijas Gāze" ir brīdinājusi metalurģijas uzņēmumu "KVV Liepājas metalurgs" par dabasgāzes padeves pārtraukšanu, pavēstīja "Latvijas Gāzes" preses sekretāre Dace Baltābola.

Viņa informēja, ka brīdinājums izteikts, jo "KVV Liepājas metalurgs" ir secīgi nokavējis jau vairākus maksājumu termiņus.

"Šobrīd "KVV Liepājas metalurgam" ir izveidojušies ievērojami parādi par dabasgāzes piegādi, un tas neļauj "Latvijas Gāzei" turpināt gāzes piegādi gazificētajam objektam," klāstīja Baltābola.

Viņa arī norādīja, ka dabasgāzes padeve "KVV Liepājas metalurgam" tika pārtraukta, ja viss parāds netiks samaksāts līdz 2016. gada 12. februārim.

Jau rakstīts, ka "KVV Liepājas metalurgs" kavē gan plānoto maksājumu valstij 2,7 miljonu eiro apmērā par maksātnespējīgā "Liepājas metalurga" ražotni, gan maksājumu valsts energokompānijai "Latvenergo" par patērēto elektroenerģiju. Nespējot vienoties ar uzņēmumu, Valsts kase izmantojusi sniegto bankas garantiju, atgūstot vairāk nekā 10 miljonus eiro.

Tostarp par kavētiem maksājumiem "KVV Liepājas metalurgam" pārmetis rūpniecisko gāzu ražotājs "Elme Messer metalurgs", kas prasīja "KVV Liepājas metalurga" maksātnespēju - tiesa prasību noraidīja. "Elme Messer metalurgs" spriedumu pārsūdzēja, tomēr Kurzemes apgabaltiesa apelācijas kārtībā lietu neierosināja.

"KVV Liepājas metalurgs" finansiālās problēmas skaidro ar augstajiem elektroenerģijas tarifiem, kā arī problemātisko situāciju metalurģijas nozarē visā Eiropā.

Tāpat ziņots, ka "KVV Liepājas metalurgs" uz laiku apturējis ražošanu. "Pauze ražošanā ir saistīta ar mūsu lēmumu izvairīties no zaudējumiem, kurus februārī zemo cenu dēļ mums varētu radīt metalurģijas produkcijas ražošana. Mēs esam aprēķinājuši, ka tādējādi mums februārī izdosies izvairīties no zaudējumiem aptuveni 600 tūkstošu eiro apmērā," iepriekš skaidroja uzņēmuma valdes loceklis Igors Talanovs.

Pēc viņa teiktā, par ražošanas atsākšanu tiks lemts februāra vidū.

Vēstīts arī, ka 2014. gada 2. oktobrī tika parakstīts līgums par "Liepājas metalurga" pamatražotnes pārdošanu Ukrainas "KVV Group". KVV par "Liepājas metalurga" pamatražotnes iegādi jāmaksā 107 miljonus eiro vairākos maksājumos 10 gadu laikā.

"Latvijas Gāze" nodarbojas ar dabasgāzes iegādi, transportēšanu, uzglabāšanu un sadali. Kompānijas akcijas kotē "Nasdaq Riga" biržas otrajā sarakstā.

Читайте нас там, где удобно: Facebook Telegram Instagram !