Pēc Kremļa propagandas portāla "Sputniknews.lv" domēna apturēšanas uzņēmums, nomainot interneta vietnes adresi, tomēr turpina darbu.

Jaunā, pēc nosaukuma nedaudz pamainītā, adrese strādā ar domēnu ".com", nevis ".lv"

Kā trešdien intervijā LNT skaidroja premjers Māris Kučinskis (ZZS), drošības iestādes Latvijā var vērsties tikai pret Latvijā reģistrētiem interneta resursiem, ne ārvalstīs.

Jau ziņots, ka pēc lapas apturēšanas Krievijas vēstniecība norādījusi, ka portāla apturēšana ir daļa no propagandas kara, kas pierādot Latvijas likuma varas un demokrātijas "triumfu".

Vēstīts, ka otrdien Latvijā tika apturēta Kremļa propagandas portāla "Sputniknews.lv" darbība.

Kā portālam "Delfi" pavēstīja ārlietu ministra padomnieks Mārtiņš Drēģeris, Ārlietu ministrija (ĀM) kā sankciju režīmu koordinējošā nacionālā iestāde ir vērsusi kompetento iestāžu uzmanību uz to, ka domēna "Sputniknews.lv" reģistrēšanā pastāv iespējams ES noteikto sankciju režīma pārkāpums, jo saskatāma "Sputniknews.lv" saikne ar Krievijas valsts informācijas aģentūru "Rossiya Segodnya", kuru vada Dmitrijs Kiseļovs, kurš iekļauts ES sankciju sarakstā.

Ziņots, ka februāra sākumā "Sputnik" atvēra portālu arī latviešu valodā.Tāpat ziņots, ka savā neilgajā darbībā Latvijā portāls paspējia safabricēt stāstus.

"Sputnik" ir daļa no Krievijas valsts informācijas aģentūras "Rossija segodņa", kuru vada skandalozais žurnālists Dmitrijs Kiseļovs. Par savu propagandista darbību Kiseļovs ir iekļauts Eiropas Savienības sankciju sarakstā.

Savulaik Kremļa interešu rupors "Sputnik" publicējis viltus ziņas, ka Latvija tikšot "izmesta" no Eiropas Savienības, ja neuzņems bēgļus, ka Krievija ir vienīgā, kas var Sīrijā apturēt ASV plānus, un citas "atmaskojošas" vēstis.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!