Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektora amata konkursa komisija uz konkursa trešo, pēdējo, kārtu virzījusi četrus pretendentus, liecina Ministru kabineta publicētā informācija mikroblogošanas vietnē "Twitter".

Trešajā kārtā personālvadības speciālisti vērtēs pretendentu vadības kompetences - stratēģisko redzējumu, komandas vadīšanu, pārmaiņu vadību, attiecību veidošanu un uzturēšanu, kā arī orientāciju uz rezultātu.

Jau vēstīts, ka VID ģenerāldirektora amata konkursa komisija piektdien pēc pirmās sēdes lēma uz konkursa otro kārtu virzīt astoņus pretendentus. Konkurss notiek trīs kārtās.

Starp astoņiem VID ģenerāldirektora amata kandidātiem, kas izvirzīti tālākai vērtēšanai, ir cilvēki no auditorfirmas "Deloitte", apsardzes uzņēmuma "GRIFS", Latvijas Bankas, kā arī bijušais VID Finanšu policijas pārvaldes direktors Jānis Kalugins un bijusī šīs pārvaldes direktora vietniece Ļubova Švecova, svētdien vēstīja TV3 raidījums "Nekā personīga".

Konkursā uz VID ģenerāldirektora amatu saņemti 19 pieteikumi.

Šā gada jūnija vidū izsludinātais atklātais konkurss uz VID ģenerāldirektora amatu beidzās bez rezultāta, jo komisija nolēma nevienu no pretendentiem nevirzīt uz atlases trešo kārtu vadības kompetenču izvērtēšanai.

Pēc tam finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS) mēģināja dienesta vadītāju atrast neformālās sarunās un izraudzījās Valsts vides dienesta ģenerāldirektori Ingu Koļegovu, kura gan atsauca savu kandidatūru.

Kā vēlāk izrādījās, VID izvērtēja Koļegovas administratīvā pārkāpuma lietas materiālus un secināja, ka viņa valsts amatpersonas deklarācijās nav norādījusi pilnīgu un patiesu informāciju par darījumiem lielā apmērā.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!