Foto: LETA

Līdz šim lielākajā automobiļu iepirkumā Valsts policijas (VP) konkursā uzvarējusī pilnsabiedrība " A26 " nepiekrīt pārmetumiem, ka policijai nodotas gluži citas, līgumam neatbilstošas automašīnas.

"A26 " pārstāvis Guntars Šīrants uzsver, ka VP ir piegādāti iepirkuma nolikumam un tehniskajai specifikācijai atbilstoši auto.

Pilnsabiedrība " A26 " ir skaidrojusi VP, ka Nodrošinājuma valsts aģentūras pērn izsludinātā atklātā konkursa par transporta nomu VP vajadzībām nolikumā un tehniskajā specifikācijā bija definēts, ka vieglo automobiļu "A16" emisijas klasei jāatbilst "EURO 6" standartam, tas ir, dzinējam jāatbilst uz "EURO 6" attiecināmām robežvērtībām.

"Konkursa nolikumā VP nav pieprasījusi automašīnas, kuru dzinējs ir sertificēts kā "EURO 6", bet ir norādījusi, ka piedāvātajām automašīnām ir jāatbilst emisiju klasei "EURO 6". Proti, piegādājamo transportlīdzekļu dzinējiem jāatbilst uz "EURO 6" attiecināmām emisijas robežvērtībām. Iesniedzot savu piedāvājumu, mūsu piegādātājs nodrošināja iepriekš minēto prasību, veicot tehniskus uzlabojumus zemākam emisiju standartam atbilstošām automašīnām un attiecīgi samazinot to radīto emisiju līmeni un nodrošinot atbilstību "EURO 6" attiecināmām robežvērtībām," skaidroja Šīrants.

Viņš piebilda, ka " A26 " piemērotais tehniskais risinājums atbilda iepirkuma prasībām un nekādā veidā neietekmē spēkratu izmantošanas iespējas.

"Izmantotais risinājums uzlabo auto darbības efektivitāti, samazinot degvielas patēriņu. Tādējādi VP turpmākos piecus gadus varēs ietaupīt nodokļu maksātāju naudu katrā nobrauktajā kilometrā. Viss iepriekš minētais ļāva nodrošināt iepirkumam atbilstošas automašīnas un iespējami izdevīgāko finanšu piedāvājumu, gan runājot par nomas izmaksām, gan par ilgtermiņa ekspluatācijas izdevumiem," uzsvēra Šīrants.

Iepirkuma daļā, kuras priekšmets bija "Vieglais automobilis A16", pilnsabiedrība iesniegusi savu labāko iespējamo piedāvājumu, gan izpildot Iepirkuma tehniskajā specifikācijā noteiktās prasības, gan piedāvājot konkurētspējīgu cenu, skaidro uzņēmuma pārstāvis.

Kā ziņots, TV3 raidījums "Nekā personīga" iepriekš vēstīja, ka līdz šim lielākajā automobiļu iepirkumā VP konkursā uzvarējusī pilnsabiedrība " A26 " nodevusi citas, līgumam neatbilstošas mašīnas. Turklāt pastāvēja aizdomas, ka uzņēmējs krāpies un policiju maldinājis ar dokumentiem.

Policija tika pie 755 jauniem transportlīdzekļiem un par nomu turpmākos piecus gadus maksās 22 miljonus eiro. Jaunus spēkratus aizturēto pārvietošanai vajadzēja arī Speciālo uzdevumu bataljonam. Policija prasīja furgonus ar jaunās paaudzes motoru "EURO 6".

VP dienesta pārbaudē ir konstatējusi līguma nepienācīgu izpildi no auto piegādātāja puses, savukārt dienesta pārbaudē konstatēti iespējami disciplinārpārkāpumi atbildīgo VP amatpersonu un darbinieku rīcībā. No auto ražotāja Francijā saņemts apliecinājums, kas apstiprina, ka policijai piegādātās automašīnas nav atbilstošas līgumā noteiktajām prasībām attiecībā uz izmešu sertifikātu. Lai arī iepirkuma prasībās auto dzinējiem bija jāatbilst "EURO 6" izmešu sertifikātam, šobrīd no auto ražotāja saņemtais apliecinājums parāda, ka VP saņēmusi automašīnas ar "EURO 5" dzinējiem.

Saistībā ar līgumam neatbilstošu automašīnu piegādi VP sāktas vairākas disciplinārlietas, turklāt atbildīgo amatpersonu rīcību lūgts izvērtēt Iekšējās drošības birojam.

Kā liecina "Firmas.lv" informācija, pilnsabiedrību " A26 " pērn decembrī dibināja SIA "Auto Īle un Herbst", SIA "Ad Rem auto", SIA "Auto 26". Visi uzņēmumi saistīti ar uzņēmēju Māri Īli.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!