Foto: LETA
Valsts policija (VP) dienesta pārbaudē saistībā ar "Citroen" markas automašīnu iepirkumu konstatējusi līguma nepienācīgu izpildi no auto piegādātāja puses, kā arī konstatēti iespējami disciplinārpārkāpumi trīs atbildīgo VP amatpersonu un darbinieku rīcībā, portāls "Delfi" uzzināja VP.

Dienesta pārbaudē policija skaidroja, vai iepirkuma ietvaros piegādātās "Citroen" automašīnas atbilst līgumā noteiktajām prasībām un vai par konkrēto iepirkumu atbildīgās VP amatpersonas un darbinieki ir rīkojušies pietiekami rūpīgi.

VP informē, ka no auto ražotāja Francijā saņemts apliecinājums, kas apstiprina, ka policijai piegādātās automašīnas nav atbilstošas līgumā noteiktajām prasībām attiecībā uz izmešu sertifikātu. Lai arī iepirkuma prasībās auto dzinējiem bija jāatbilst "EURO 6" izmešu sertifikātam, šobrīd no auto ražotāja saņemtais apliecinājums parāda, ka VP saņēmusi automašīnas ar "EURO 5" dzinējiem.

Saņemtie ražotāja apliecinājumi par pieņemto auto neatbilstību iepirkumā izvirzītajām prasībām, kā arī VP veiktajā dienesta pārbaudē iegūtā informācija liecina, ka Valsts policijas darbinieku, kuru uzdevums bija šī iepirkuma līguma realizācija un auto pieņemšana, rīcība bijusi neprofesionāla un pavirša.

Līdz ar to VP priekšnieks Ints Ķuzis pirmdien 24. oktobrī, pamatojoties uz Iekšējās kontroles biroja dienesta pārbaudes laikā iegūtajiem faktiem, pieņēmis lēmumu sākt disciplinārlietas attiecībā uz trim personām – divām VP amatpersonām un vienu darbinieku. Tāpat papildus disciplinārlietas uzsākšanai pret vienu no minētajām personām pieņemts arī lēmums līdz disciplinārlietas izmeklēšanas noslēgumam atstādināt par šī līguma izpildi atbildīgo amatpersonu .

Vienlaikus materiāli, kas iegūti dienesta pārbaudes laikā, tiks nosūtīti arī Iekšlietu ministrijas Iekšējās drošības birojam, lai šo darbinieku rīcība tiktu vērtēta arī no kriminālprocesuālā viedokļa.

VP nosūtījusi komersantam, auto piegādātājam, vēstuli par to, ka piegādātais autotransports neatbilst noslēgtā iepirkuma līguma kritērijiem un līdz nākamā gada 1. janvārim uzņēmējam jāpiegādā policijai līgumam atbilstoši transportlīdzekļi.

Līdz pienācīgai līguma izpildei no komersanta puses, VP turpinās lietot pašreiz tās rīcībā esošās automašīnas, lai būtu iespējams nodrošināt policijas uzdevumu un darbinieku dienesta pienākumu izpildi. Savukārt, ja komersants nepiegādās līgumam atbilstošas automašīnas noteiktajā laikā, tiks izskatīts jautājums par līguma pārtraukšanu.

Jau vēstīts, ka raidījums "Nekā Personīga" iepriekš vēstīja, ka VP konkursā uzvarējusī pilnsabiedrība "A26" nodevusi līgumam neatbilstošas mašīnas un pastāv aizdomas, ka uzņēmējs krāpies un policiju maldinājis ar viltotiem dokumentiem.

Policija tika pie 755 jauniem transportlīdzekļiem un par nomu turpmākos piecus gadus maksās 22 miljonus eiro. Jaunus spēkratus aizturēto pārvietošanai vajadzēja arī Speciālo uzdevumu bataljonam. Policija prasīja furgonus ar jaunās paaudzes motoru "EURO 6", bet 17 "Citroen Jumpy" automašīnas Latvijā nonākušas gada vidū un tās aprīkotas ar "EURO 5" motoru

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!