Foto: LETA

Mazumtirdzniecības uzņēmuma SIA "Maxima Latvija" vadības komandu atstājis korporatīvo attiecību vadītājs Ivars Svilāns, apstiprināja Svilāns un "Maxima Latvija" pārstāvis Jānis Beseris.

Kā pastāstīja Svilāns, uzņēmuma "Maxima Latvija" atstāšana ir abpusēja vienošanās, kā arī to, ka ar uzņēmuma vadības komandu viņam joprojām ir saglabātas labas attiecības. Viņš arī norādīja, ka atstāj uzņēmuma komandu ar padarīta darba sajūtu.

Jautāts par turpmākajiem plāniem, Svilāns teica, ka patlaban vēl nav konkrētu plānu par došanos uz kādu citu uzņēmumu, lai arī ir jau saņēmis vairākus darba piedāvājumus. "Patlaban ir iespēja ievilkt elpu," piebilda Svilāns.

Raksturojot savas darba gaitas uzņēmumā "Maxima Latvija", Svilāns savā "Facebook" kontā rakstīja, ka līdz ar Jaunā gada iestāšanos ir noslēdzies "viens traks, taču aizraujošs un vērtīgs posms". Tā bijusi nenovērtējama pieredze.

"Ir laba sajūta, jo triju gadu laikā daudz padarīts, daudz ir mainījies un viss jau turpinās. Tie trīs (ar pusi) gadi aizlidoja kā amerikāņu kalniņos, no vienas puses - ļoti ātri, no otras - notikumu ziņā ir sajūta, ka tie bija vismaz seši," teikts Svilāna ierakstā "Facebook" kontā.

"Maxima Latvija" pārstāvis Beseris norādīja, ka Svilāns pievienojās "Maxima Latvija" vadības komandai grūtākajā brīdī, un viņa ieguldījums krīzes pārvarēšanā uzņēmuma reputācijas stiprināšanā ir neatsverams. "Ivara galvenās apņemšanās un uzdevumi - virzīt un dalīties ar uzņēmumā veiktajām pārmaiņām uzņēmuma korporatīvajā kultūrā, veicināt uzņēmuma līdzdalību dažādās nozares organizācijās kā arī palīdzēt uzņēmumam dalīties ar zināšanām un kompetenci - lielā mērā tika izpildīti. Iesāktās pārmaiņas tiks viennozīmīgi turpinātas," atzīmēja Beseris.

Pašlaik korporatīvo attiecību departamenta vadības pienākumus pilda uzņēmuma komunikācijas vadītājs Beseris, apstiprināja "Maxima Latvija" pārstāvis.

Viņš skaidroja, ka tuvākajā nākotnē nozari gaida arvien jauni izaicinājumi, un nozares uzņēmumiem būs jāmeklē jauni risinājumi, lai pielāgotos nākotnes situācijai mazumtirdzniecības nozarē, tostarp asai konkurencei. Tādēļ "Maxima Latvija" aktīvi strādā pie iecerēto pārmaiņu nākamajiem posmiem, lai stiprinātu korporatīvo pārvaldību, uzlabotu klientu pieredzi, kā arī apkalpošanas un produktu kvalitāti. Tāpat liela uzmanība tiks vērsta uz izdevīga cenu piedāvājumu nodrošināšanu pircējiem un biznesa procesu efektivitāti.

Svilāns darbu uzņēmumā "Maxima Latvija" sāka nedaudz vairāk kā pusgadu pēc traģēdijas Zolitūdē, kad, iebrūkot veikala "Maxima" jumtam, dzīvību zaudēja 54 cilvēki.

Pirms tam kopš 2005. gada Svilāna darba vieta bija AS "Swedbank", kur viņš strādāja par ārējās komunikācijas vadītāju un palīdzēja bankai iziet cauri dažādiem ekonomikas posmiem un izaicinošiem notikumiem. Pirms darba "Swedbank" Svilāns strādāja Latvijas Radio, veidojot ekonomikas un analītiskos raidījumus un darbojoties radio vadības komandā. Viņš ir ar izcilību absolvējis Banku augstskolu, iegūstot bakalaura un maģistra grādu uzņēmējdarbības vadībā.

Jau ziņots, ka "Maxima Latvija" apgrozījums 2016. gadā bija 694 miljoni eiro, kas ir par 0,7% vairāk nekā 2015. gadā, bet kompānijas peļņa samazinājās par 37,5% un bija 11,98 miljoni eiro.

"Maxima Latvija" reģistrēta 2000. gada 29. novembrī. Kompānijas pamatkapitāls ir 4,91 miljons eiro. "Maxima Latvija" pilnībā pieder Nīderlandē reģistrētajai kompānijai "Lincoln Land Erste B.V", liecina "Firmas.lv" informācija. Patlaban "Maxima" veikalu tīklu veido triju formātu 154 veikali - 126 "Maxima X", 24 "Maxima XX" un četri "Maxima XXX" veikali -, kas atrodas 46 apdzīvotās vietās Latvijā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!