Foto: F64

Ņemot vērā gaidāmo Baltijas valstu iekšējo robežu atvēršanu iedzīvotāju brīvai kustībai, viesnīcas sāk saņemt pirmās rezervācijas no kaimiņvalstu iedzīvotājiem, ceturtdien, 14. maijā, intervijā Latvijas Radio sacīja Viesnīcu un restorānu asociācijas prezidents Jānis Pinnis.

"Tas ir kā pirmais malks svaiga gaisa," teica Pinnis, atzīmējot, ka pagaidām interese no kaimiņvalstu iedzīvotājiem vēl ir neliela, tomēr viesnīcām ir iemesls sākt domāt par darbības daļēju atjaunošanu.

Viesnīcu un restorānu asociācijas prezidents minēja, ka pirmie viesi no kaimiņvalstīm Latvijā ir gaidāmi jau šajā nedēļas nogalē.

Tajā pašā laikā Pinnis arī uzsvēra, ka tuvākajā laikā nav gaidāma masveidīga kaimiņvalstu iedzīvotāju viesošanās Latvijā. "Šeit būs inerce. Nebūs tā, ka robežas vaļā, un cilvēki uzreiz masveidā plūdīs," viņš sacīja.

Tāpat asociācijas prezidents Lietuvas un Igaunijas iedzīvotāju gaidāmo ceļošanu pa Latviju salīdzināja ar Latvijas iedzīvotāju pārvietošanos valsts ietvaros. "Iedzīvotājiem nevajadzētu baidīties, ka tagad te brauks tūristi un vedīs slimības. (..) Epidēmijas situācija šajās valstīs ir līdzīga un līdzīgā veidā tiek kontrolēta, līdz ar to Lietuvas un Igaunijas iedzīvotāju braukšana uz šejieni ir līdzīga kā mūsu pašu pārvietošanās," sacīja Pinnis.

Viņš arī norādīja, ka ierasti viesi no Lietuvas un Igaunijas veido apmēram 20% no Latvijas viesnīcās apkalpotajiem viesiem.

Jau vēstīts, ka Baltijas valstis piektdien, 15. maijā, atvērs iekšējās robežas iedzīvotāju brīvai kustībai. Pārvietojoties starp Baltijas valstīm, šo valstu iedzīvotājiem netiks piemērota 14 dienu pašizolācija, savukārt ārzemniekiem, kas izvēlēsies ieceļot Baltijas valstīs un ceļot pa Baltiju, pašizolācijā būs jāpavada 14 dienas.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!