Foto: Publicitātes foto
Jūlija beigās tiks uzsākta "Preses nama" kvartāla 1. kārtas projekta īstenošana. Tas paredz arī vēsturiskās "Preses nama" ēkas rekonstrukciju. Pirmajā projekta attīstības posmā paredzēts izbūvēt biroju centru, tirdzniecības telpas un viesnīcu, portālu "Delfi" informēja projekta pārstāvji.

Jau vēstīts, ka jaunajā kvartālā būs tirdzniecības telpas ar Baltijā pirmo futbola laukumu uz ēkas jumta un "Holiday Inn" viesnīca, kas būs pirmā "InterContinental Hotels Group" (IHG) viesnīca Latvijā.

Būvniecības darbus plānots sākt jūlija beigās, bet pabeigt – 2022. gadā.

"Preses nama" kvartāls atradīsies Zināšanu jūdzes rajonā Pārdaugavā un tajā līdzās darījumu centram paredzēts izveidot arī publisko ārtelpu, kur primāri tiks veidotas zaļās zonas un atpūtas vietas, kas paredzētas gājējiem un velosipēdistiem.

Esošā "Preses nama" augstceltne tiks rekonstruēta, pārtopot par četru zvaigžņu IHG viesnīcu, savukārt daļēji nojaucamās esošās tipogrāfijas ēkas vietā paredzēts izbūvēt daudzfunkcionālu centru ar tirdzniecības platībām, ēdināšanas zonu un daudzstāvu autostāvvietu kompleksa lietotāju ērtībai, kā arī ir paredzēta futbola laukuma izbūve uz ēkas jumta, kura tehniskajā izstrādē piedalījusies arī Latvijas Futbola federācija.

Projekta pirmajā kārtā 25 000 kvadrātmetri paredzēti biroju ierīkošanai, 7000 kvadrātmetri – mazumtirdzniecības telpām, kā arī daudzstāvu autostāvvieta, bet bijušā "Preses nama" ēkā tiks izveidota "Holiday Inn" viesnīca ar 307 numuriem.

Līdzās biroju un kopstrādes telpām, tiks iekārtotas arī vairākas ēdināšanas iestādes, veikali, konferenču telpas, kā arī 200 velosipēdu novietnes, vairāk nekā 970 autostāvvietas, 27 elektroauto uzlādes stacijas, pastaigu vietas un terases ar apstādījumiem.

Bijušā "Preses nama" teritorijas apbūves koncepta autors ir arhitekts Andris Kronbergs un SIA ARHIS Arhitekti. "Prieks teikt, ka līdz ar būvatļaujas saņemšanu projektā iecerētās idejas un risinājumi ir "izvadīti" cauri visiem procesa līkločiem un tagad ieguvuši likumīgas tiesības tapt īstenotiem. Sevišķs gandarījums par to, ka tās ieceres, kas attiecās uz publiskās ārtelpas veidošanu šajā zonā (ap ēkām un uz ēkām), ir no visiem iesaistītajiem un atbildīgajiem saprastas un atbalstītas. Tagad tikai jāīsteno, un es ticu, ka šī vieta drīz būs pievilcīga, populāra, aktīvi lietota un mīlēta Rīgas centra daļa," pauž Kronbergs.

Projekta attīstītājs ir investīciju fonds "Lords LB Special Fund V". Projekta ieviesējs ir fonda meitas uzņēmums Latvijā – AS "PN Project".

"Lords LB Special Fund V" pārvalda Lietuvas Bankas licencēta ieguldījumu pārvaldības sabiedrība "Lords LB Asset Management", kas kopš 2008. gada sniedz pakalpojumus gan institucionālajiem, gan privātajiem investoriem.

Kopumā uzņēmums šobrīd pārvalda 15 fondus – 12 nekustamā īpašuma fondus, divus privātā kapitāla fondus un vienu enerģētikas un infrastruktūras fondu. "Lords LB Asset Management"kopējo pārvaldīto aktīvu vērtība 2019. gada decembra beigās bija 530,5 miljoni eiro.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!