Foto: DELFI
Koka palešu ražotāja "Kronus" apgrozījums pagājušajā gadā bija 41,318 miljoni eiro, kas ir par 15,8% mazāk nekā gadu iepriekš, savukārt kompānijas peļņa saruka 2,6 reizes - līdz 673 858 eiro, liecina informācija "Firmas.lv".

Uzņēmuma gada pārskata vadības ziņojumā teikts, ka apgrozījuma kritums 2019. gadā bija galvenokārt saistīts ar lielo konkurenci koka iepakojuma tirgū un vairāku apjomīgu projektu realizācijas aizkavēšanos.

Vienlaikus kompānijas vadības norāda, ka "Kronus" pērn turpināja ieguldīt līdzekļus jaunā ražošanas ēkā un jaunās iekārtās.

Savukārt 2020. gadā "Kronus" plāno palielināt apgrozījumu par 15%, piedāvājot produkciju Eiropas Savienības dalībvalstīm un trešajām valstīm, īpašu uzmanību pievēršot Āzijas reģionam.

Lai mazinātu iespējamo Covid-19 ietekmi uz kompānijas darbību, kompānija izstrādājusi pasākumu plānu un darbību kopumu, tostarp izveidota krīzes vadības grupa.

Tāpat vadības ziņojumā teikts, ka finanšu stabilitātes nodrošināšanai "Kronus" apturējusi investīciju plānus. Šāds lēmums pieņemts, lai naudu novirzītu operatīvās darbības nodrošināšanai. Kompānija arī optimizējusi iekārtu uzturēšanas izmaksas, iekšējo un ārējo loģistiku, pārplānojusi mārketinga aktivitātes, kā arī plāno samazināt citas izmaksas.

2018.gadā "Kronus" apgrozījums bija 49,11 miljoni eiro, kas ir par 22,8% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt kompānijas peļņa pieauga par 54,4% un sasniedza 1,762 miljonus eiro.

Kompānija "Kronus" reģistrēta 2000. gadā, un tās pamatkapitāls ir 327 244 eiro. "Kronus" darbības profils ir koka iepakojumu ražošana un pārdošana. "Kronus" lielākais īpašnieks ar 82,6% kapitāldaļu ir Aleksandrs Minajevs, savukārt Andrejam Dikinam un Igoram Ževakam katram pieder pa 8,7% kapitāldaļu.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!