Foto: Publicitātes foto
Apsaimniekošanas uzņēmums “Latvijas Namsaimnieks” veicis fasādes renovāciju daudzdzīvokļu namam Rīgā, Ģertrūdes ielā 103.

Tā kā nams atrodas Rīgas vēsturiskajā centrā, fasādes renovācija veikta saskaņā ar Nacionālo kultūras mantojuma pārvaldi.

Arhitekta Fridriha Šefela piecu stāvu mūra ēka celta 1910. gadā. Ēkas arhitektūra ieturēta jūgendstila tradīcijās, tai ir augstu izbūvēts cokola stāvs un fasādes dekori otrā un piektā stāva līmenī. Ēka joprojām pilda sākotnējo funkciju – īres nams ar veikalu telpām.

"Vairākus gadu desmitus ēkas fasāde bija ļoti nepievilcīga, aprakstīta ar grafiti un nesakopta. Tas lielā mērā saistīts ar nesakārtotajām īpašuma attiecībām un faktu, ka daudzi dzīvokļi bija ilgstoši neapdzīvoti. Rīgas pilsētas pašvaldības būvvalde atzina ēkas fasādi par avārijas stāvoklī esošu, savukārt, atbilstoši šim atzinumam, iedzīvotājiem draudēja palielināta nekustamā īpašuma nodokļa likme," skaidro uzņēmumā "Latvijas Namsaimnieks".

2019. gadā Ģertrūdes ielas 103 nama dzīvokļu biedrība vērsusies pie ēku apsaimniekošanas uzņēmuma ar lūgumu īstenot fasādes renovācijas projektu. Projekts esot bijis sarežģīts, ar daudzām saskaņošanām. "Latvijas Namsaimnieks" organizējis visu fasādes atjaunošanai nepieciešamo dokumentāciju, veicis saskaņošanu būvvaldē un Nacionālā kultūras mantojuma pārvaldē, organizējis būvuzraudzību, celtniecības uzņēmumu atlasi un pārstāvējis dzīvokļu īpašnieku kopību komunikācijā ar visiem pakalpojumu sniedzējiem, tajā skaitā ar komunālo pakalpojumu nodrošinātājiem – a/s "Sadales tīkli", "Rīgas Ūdens" un citiem.

Kopējās projekta izmaksas veido ap 165 tūkstošiem eiro. Summu daļēji sedza dzīvokļu iedzīvotāju biedrība, bet atlikušajai summai "Latvijas Namsaimnieks" palīdzēja piesaistīt finansējumu, kuru turpmāk noteiktu laiku iekļaus komunālo maksājumu rēķinā.

Fasādes renovācijas darbi aizņēma gandrīz divus gadus. Veikta logu nomaiņa, fasādes siltināšana, dekoratīvās apdares atjaunošana, ieejas durvju portāla atjaunošana un visas ēkas krāsošana.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!