Fоtо: LETA

Latvijas uzņēmums SIA "Latvijas energoceltnieks" (LEC), kas ietilpst būvniecības koncernā "Skonto Group", uzsācis darbus pie 500 kilometru optisko kabeļu tīkla izbūves projekta Vācijas ziemeļaustrumu daļā.

Projekta pasūtītājs ir Vācijas kompānija "Wemacom Breitband GmbH" un līguma kopsumma ir 31 miljons eiro. Projekta beigās ar kvalitatīvu interneta pieslēgumu būs nodrošinātas 3500 mājsaimniecības.

"Šis ir viens no pēdējā laika mūsu apjomīgākajiem šāda veida projektiem Vācijā. Tuvāko divu gadu laikā mūsu aptuveni 200 cilvēku komanda Vācijā un Latvijā strādās pie tā, lai kvalitatīvs ātrgaitas internets tiktu nodrošināts pietiekami lielam skaitam Rietumeiropas iedzīvotāju. Šajā projektā esam ieviesuši tehnoloģiskos risinājumus, kas palīdz kļūt produktīvākiem un atvieglo ikdienas darbus, kā arī ļauj kļūt ilgtspējīgākiem, piemēram, drukātu dokumentu vietā arī objektā izmantojam to e-versijas," skaidro SIA "Latvijas energoceltnieks" valdes priekšsēdētājs Andris Vilcmeiers.

No 2020. gada decembra projekta ietvaros tiek veikti optiskā tīkla kabeļu tīkla kanalizācijas izbūves darbi Ludvigslustes-Parhimas apriņķī Mēklenburgas-Priekšpomerānijas federālajā zemē. Galvenais veicamo darbu veids ir horizontālā urbšana ar dažāda lieluma iekārtām, papildus notiek rakšanas darbi un noslēdzošais projekta posms būs optiskā kabeļa iepūšanas darbi.

Plānotais projekta pabeigšanas laiks ir 2022. gada rudens un darbus veic LEC meitas uzņēmums "LEC Construction International GmbH". Darbinieki Vācijā ir no Latvijas un darbs tiek plānots pēc nedēļu rotācijas principa, pielāgojoties arī pandēmijas noteiktajiem ierobežojumiem un drošības prasībām.

Līdzīgus projektus uzņēmums veic arī Latvijā, piemēram, "Optiskā tīkla infrastruktūras projektēšana un būvniecības darbi Latvijas teritorijā" pēc Latvijas Valsts Radio un Televīzijas centra pasūtījuma, kas ietver sakaru kanalizācijas izbūvi un optikas iepūšanas darbus, savienojot dažādas administratīvās teritorijas vienotā tīklā un nodrošinot savienojumu piekļuves punktiem, pašvaldībām un valsts iestādēm, kā arī mobilo sakaru operatoru torņiem. Šis projekts tiek realizēts vairākās kārtās – 2019. gadā tika pabeigti darbi Latgales posmā, 2020. gadā – Vidzemē, savukārt šobrīd ir aktuāla 1. un 2. projekta kārta.

SIA "Latvijas energoceltnieks" šobrīd kopumā nodrošina darba vietas gandrīz 600 cilvēkiem. Uzņēmums 2020. gadā darba spēka nodokļos valsts budžetā veica maksājumus 6,3 miljonu eiro apmērā.

Eksporta īpatsvars "Skonto Group" kopumā veido 85%.

Читайте нас там, где удобно: Facebook Telegram Instagram !