Foto: Publicitātes foto

Uzņēmums "Orkla Biscuit Production" kopā ar būvkompāniju "Merks" atzīmējis zīmola "Selga" jaunās cepumu un vafeļu ražotnes spāru svētkus par godu noslēdzošā būvniecības posma uzsākšanai, informē uzņēmuma pārstāvji.

"Selgas" jaunā ražotne vairāk nekā 30 000 m2 platībā darbu uzsāks 2022. gadā ar vismaz 250 jaunām darba vietām.

Precīzas investīciju summas uzņēmums šobrīd neatklāj. Uzņēmums ražotnes ēkas celtniecībā investē 32 miljonus eiro, bet papildus tam seko vēl būtiskas investīcijas jaunās iekārtās un ražošanas līnijās.

"Jaunā "Selgas" ražotne ir mums ļoti nozīmīgs attīstības posms, kas simbolizē ne tikai izaugsmi, ilgtspēju un inovācijas, bet arī mūsu rūpīgo darbu pēdējo gadu laikā. Jaunās cepumu un vafeļu ražotnes būvniecība Latvijā ir "Orkla" grupas apliecinājums mūsu prasmēm, vienlaikus tas ir lielākais grupas investīciju projekts pēdējo gadu laikā," norāda SIA "Orkla Biscuit Production" un SIA "Orkla Latvija" valdes priekšsēdētājs Toms Didrihsons.

"Spāru svētki ir īpašs notikums būvniekiem, kas simbolizē ēkas kopskata izveidošanu un tās augstākā punkta sasniegšanu. Šis gads ir bijis izaicinājumiem pilns, taču esam spējuši nodrošināt iekļaušanos laika grafikā, par spīti saspringtajiem būvniecības termiņiem un strauji augošajām būvmateriālu cenām 2. ceturksnī," stāsta būvkompānijas "Merks" valdes loceklis Andris Bišmeistars.

Kā ziņots iepriekš, "Orkla Latvija" mātes uzņēmums nolēmis būvēt vēl vienu ražotni Ādažos, blakus "Laimas" jaunajai ražotnei, tādējādi Latvijā būs jau septiņas "Orkla" ražotnes, no kurām trīs atradīsies Ādažos. Jaunā ražotne specializēsies tikai cepumu un vafeļu ražošanā un būs lielākā šāda veida ražotne Baltijas valstīs un Skandināvijā. Papildus būvniecībai sekos vēl būtiskas investīcijas jaunās iekārtās un ražošanas līnijās, kopumā veidojot pēdējos gados lielākās investīcijas Latvijas pārtikas ražošanas nozarē, kas radīs ap 250 jaunu darba vietu. Kopumā ap 75% no ražotnē izgatavoto produktu tiks eksportēti. Plānots, ka jaunā ražotne sāks darbu 2022. gadā.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!