Foto: Publicitātes attēli

Rīgas pilsētas būvvalde ir izsniegusi būvatļauju Latvijas Universitātes (LU) Akadēmiskā centra "Rakstu mājas" būvniecībai. Būvdarbus ir plānots sākt šā gada rudenī, bet ēkas atklāšana paredzēta 2023. gadā.

Šobrīd turpinās tehniskā projekta izstrāde un būvdarbus LU Akadēmiskā centra teritorijā Torņakalnā, Rīgā plānots sākt rudenī. "Rakstu māja" atradīsies uz dienvidiem no Zinātņu mājas, blakus Vienības gatvei, un tās nodošana ekspluatācijā paredzēta 2023. gadā.

"Rakstu mājas" būvniecībai 2017. gada 20. jūlijā LU noslēdza līgumu ar Eiropas Investīciju banku par aizdevumu 30 miljonu eiro apmērā, savukārt 2020. gada septembrī LU parakstīja līgumu ar pilnsabiedrību "Rere BMV" par tās projektēšanu un būvniecību.

Pēc tās atklāšanas uz šo LU ēku pārcelsies sešas LU humanitāro un sociālo zinātņu fakultātes: Vēstures un filozofijas fakultāte, Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultāte, Sociālo zinātņu fakultāte, Humanitāro zinātņu fakultāte, Biznesa, vadības un ekonomikas fakultāte un Teoloģijas fakultāte. Plānots, ka jaunajā ēkā atradīsies arī trīs institūti: Latvijas Vēstures institūts, Filozofijas un socioloģijas institūts un Latviešu valodas institūts. Tāpat uz ēku pārcelsies arī LU Studentu biznesa inkubators, LU Starpnozaru izglītības inovāciju centrs, LU bibliotēka, Studentu pašpārvalde un Radio Naba studija.

Ņemot vērā, ka "Rakstu mājas" noslodze un cilvēku skaits būs lielāks nekā jau esošajās Dabas un Zinātņu mājās, tā būs ietilpīgāka par divām iepriekšējām mājām – ēkā būs astoņi virszemes stāvi un pagrabstāvs. "Rakstu mājā" būs transformējama 500 sēdvietu liela auditorija, meditācijas telpa, izstāžu zāle, kā arī divi ātriji.

Soli pa solim nākamais LU Akadēmiska centra projekts sekmīgi virzās uz nosprausto mērķi, vērtē LU rektors Indriķis Muižnieks, piebilstot, ka līdz ar "Rakstu mājas atklāšanu vienviet atradīsies lielākā daļa LU fakultāšu, kas sniegs iespēju gan strādāt un attīstīties sadarbībā un sinerģijā, gan ļaus universitātei kļūt vēl pievilcīgākai un konkurētspējīgākai.

Telpu izvietojums ir saskaņots ar visām fakultātēm un institūtiem, kuru mājvieta pēc 2023. gada būs "Rakstu mājā". Ievērojams laiks ir veltīts tieši šiem plānojumiem un risinājumiem, lai panāktu optimālāko telpu izvietojumu.

"Projektu īstenojam mūsdienīgā izpildījumā, veicot darbus apvienotās projektēšanas un būvniecības kārtībā. Šādi strādājot, projektēšanas procesā esam iedziļinājušies vajadzībās un praktiskajos mērķos, kādi būs šo telpu lietotājiem nākotnē. Šī būs ietilpīgākā celtne visu trīs zinātņu māju vidū – 4500 studentiem un 400 darbiniekiem," raksturo būvnieku pārstāvis – "RERE Grupa" valdes priekšsēdētājs Guntis Āboltiņš-Āboliņš. "Ēkas plānojums ar maksimālu dienas gaismas izmantošanu, fasāžu atvērtību, telpu multifunkcionālajām iespējām un ērtu iekļaušanos jaunajā Akadēmiskajā centrā sniegs jaunu pieredzi mācībspēkiem, studentiem, darbiniekiem.".

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!