Foto: LETA

Rīgas domes Pilsētas attīstības komiteja ir nolēmusi piešķirt no Rīgas pilsētas infrastruktūras fonda 1,3 miljonus eiro četru projektu īstenošanai, tostarp parkam un stacijas infrastruktūrai

Projektam „Priekšizpētes un rīcības plāna izstrāde Zemo emisiju zonas ieviešanai Rīgas pilsētā” nolemts piešķirt 470 tūkst. eiro. Tas paredz veikt situācijas izpēti un funkcionālo darbības scenāriju izstrādi, Rīgas zemo emisiju zonas (ZEZ) satiksmes sakārtošanas plāna un ZEZ rīcības plāna izstrādi, kura ieviešana sāktos ar 2023. gadu. Nodrošinot šo aktivitāšu kvalitatīvu un pilnvērtīgu izpildi, galvaspilsētā sagaidāma gaisa un vides kvalitātes uzlabošanās, un tiks radīts ieguldījums Rīgas klimatneitralitātei.

Komiteja nolēma arī piešķirt papildu 200 tūkst. eiro „Rail Baltica” Rīgas Centrālās stacijas izbūves saistītās infrastruktūras projekta un Atveseļošanās un noturības mehānisma projektu būvniecības ieceres tehnisko projektu dokumentācijas sagatavošanai.

Lai nodrošinātu normatīvajiem aktiem atbilstīgu Rīgas teritorijas plānojuma redakcijas izstrādi un nepieciešamo pilnveidošanu atbilstoši normatīvajiem aktiem, komiteja piešķīra 20 tūkst. eiro projektam „Rīgas teritorijas plānojuma pilnveidošana”. Savukārt, lai turpinātu jau sāktos būvniecības darbus Aldara parkā, nolemts piešķirt gandrīz 600 tūkst. eiro 3. kārtas būvdarbu veikšanai.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!