Foto: LETA

Turpinot aktīvu sadarbību ar lielajiem komersantiem, "Altum Kapitāla fonds" ir noslēdzis līgumu par aizdevumu 8 miljonu eiro apmērā ar "Primekss", informē "Altum".

Kapitāla fonda finansējums, kas ir Latvijas valsts un privāto pensiju fondu resursi, palīdzēs uzņēmumam fokusēties uz tālāku izaugsmi Covid-19 pandēmijas apstākļos. Līdz ar e-komercijas attīstību visā pasaulē ir būtiski pieaudzis pieprasījums pēc noliktavu telpām, loģistikas centriem un specializētām ražotnēm, kuriem Primekss grupa var nodrošināt inovatīvu un unikālu bezšuvju betona grīdu ieklāšanas tehnoloģiju, kas izceļas ar īpašu izturību un samazina CO2 izmešu daudzumu līdz pat 70%.

""Primekss" grupas finansēšana ir jau ceturtais "Kapitāla fonda" noslēgtais darījums, fonda darījumu kopējai summai sasniedzot gandrīz 23 miljonus eiro. "Primekss" ir lielisks piemērs tam, kā uzņēmums Covid-19 pandēmijas radītās izmaiņas izmanto savai izaugsmei, operatīvi pielāgojoties izmaiņām pieprasījumā un piedāvājot zaļus un ilgtspējīgus risinājumus betona ražošanā, kas ir viena no vides piesārņojošākajām nozarēm. "Primekss grupa" vairāk nekā 90 % ienākumu gūst no eksporta un ir zināšanu ietilpīgs uzņēmums, tāpēc šī refinansēšana ir būtisks solis arī vietēja kapitāla uzņēmuma stiprināšanai," skaidro "Altum" valdes priekšsēdētājs Reinis Bērziņš.

""Altum Kapitāla fonda" finansējums attīstībai mums primāri ir ļoti svarīgs, lai uzņēmums turpinātu strauju izaugsmi eksportā un nodrošinātu jaunas, labi atalgotas darba vietas. "Primekss" strauji attīstās un vidēji aug par 30% gadu no gada. Lai šādu izaugsmi nodrošinātu arī turpmāk, mums ir jāpapildina sava komanda ar labākajiem inženieriem, projektu un darbu vadītājiem, lai projektētu, būvētu un uzlabotu Primekss inovatīvo betona tehnoloģiju. Pēdējos gados aktīvi paplašinām darbības sfēru un savu tehnoloģiju arvien vairāk pielietojam arī ēku pamatu un karkasu būvniecībā, kā design-build uzņēmums nodrošinot pilna cikla būvniecību," "Primekss" īpašnieks Jānis Ošlejs.

Darījumu plānots finansēt sadarbībā ar "OP Corporate Bank plc", kas līdzfinansē darījumu, un turpmāk nodrošinās uzņēmumam visus nepieciešamos ikdienas finanšu pakalpojumus.

"Primekss" industriālo grīdu ražošanas nozarē darbojas jau gandrīz 25 gadus un ir viens no pasaules vadošajiem industriālo grīdu ražošanas uzņēmumiem, piedāvā inovatīvus grīdu un betona konstrukciju risinājumus. Tehnoloģija ļauj izbūvēt efektīvākas konstrukcijas un pielietot labākus materiālus, tādējādi radot mazāk CO2 izmešu. "Primekss" ar pašu darbaspēku strādā Baltijā, Skandināvijā un Izraēlā, kā arī licencē savu tehnoloģiju būvniecības uzņēmumiem visā pasaulē. Uz šo brīdi "Primekss" eksportē savus produktus uz 25 valstīm visā pasaulē, nodarbina vairāk nekā 360 darbinieku un grupas kopējais veicamo celtniecības darbu apjoms šogad pārsniegs 70 miljonus eiro.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!