Foto: LETA

Konkurences padome (KP) pieņēmusi lēmumu atļaut apvienošanos, ar kuru Igaunijā reģistrēta sabiedrība OÜ "MM Grupp" iegūst izšķirošo ietekmi pār Igaunijā reģistrētu sabiedrību OÜ "Treeland", kam pieder uzņēmumi AS "LIDO" un OÜ "LIDO Eesti". KP nekonstatēja būtisku kaitējumu konkurencei, tāpēc lēma par darījuma atļaušanu.

Jau ziņots, ka arī Igaunijas Konkurences padome atļāva 'Apollo Group' iegādāties 51% 'Lido' akciju.

OÜ "MM Grupp" darbība Latvijā aptver plašu un savstarpēji atšķirīgu pakalpojumu loku. Latvijas teritorijā darbojas daudzi OÜ "MM Grupp" saistītie uzņēmumi, no kuriem nozīmīgākie ir SIA "Apotheka", SIA "Magnum Medical", SIA "Magnum Veterinaria", SIA "Leta", SIA "Apollo Kino", SIA "Pet City". Tostarp OÜ "MM Grupp" uzņēmumu grupā ietilpstošās sabiedrības sniedz arī ēdināšanas pakalpojumus – uzņēmumu grupā ietilpst tādas ēdināšanas vietas kā restorāni "KFC", "Vapiano" un bārs "O'LEARYS".

Savukārt AS "LIDO" sniedz kafejnīcu, bāru, restorānu un ēdināšanas pakalpojumus, nodrošinot arī ēdienu piegādi, banketu apkalpošanu. Uzņēmums veic arī pārtikas produktu, tostarp gaļas izstrādājumu, kvasa, alus, u.c. produktu izplatīšanu vairumtirdzniecībā lielveikaliem un mazumtirdzniecību – tam pieder gaļas ražotne, kulinārijas un konditorejas cehi. AS "Lido" ēdināšanas vietas atrodas lielākajā daļā tirdzniecības centru Rīgā, bet vairākas ēdināšanas un tirdzniecības vietas atrodas arī ārpus tirdzniecības centriem.

Tādējādi apvienošanās rezultātā ietekmētie tirgi ir ikdienas ēdināšanas pakalpojuma sniegšanu atklāta tipa ēdināšanas iestādēs tirgus Rīgas teritorijā, kā arī telpu nomas pakalpojumu tirgus ēdināšanas zonā tirdzniecības centros Rīgā, konstatējusi KP.

Izvērtējot tirgus dalībnieku sniegto un KP rīcībā esošo informāciju, KP secina, ka apvienošanās rezultātā būtiski nemazināsies konkurence un neizveidosies vai nenostiprināsies dominējošais stāvoklis ietekmētajos tirgos Latvijā, kuros darbojas apvienošanās dalībnieki. Tāpēc apvienošanās darījums ir atļaujams.

Darījuma summu puses neatklāj.

Konkurences padome atgādina, ka, lai nepieļautu būtisku konkurences samazināšanos uzņēmumu apvienošanās rezultātā, apvienošanās darījumiem, kas atbilst Konkurences likumā noteiktajiem kritērijiem, nepieciešama KP atļauja. Tādējādi KP nodrošina valstisku kontroli pār tirgu koncentrēšanos, lai neveidojas tādas strukturālas izmaiņas, kuru rezultātā patērētājiem ilgtermiņā tiek ierobežotas izvēles iespējas vai preces un pakalpojumi jāiegādājas par nekonkurētspējīgu cenu.

Jau ziņots, ka jūnijā Igaunijas uzņēmums paziņoja par 51% 'Lido' akciju iegādi. OU "Treeland" ir Igaunijas uzņēmējam Ivaram Vendelinam (Ivar Vendelin) piederošs uzņēmums. Lido" dibinātājs un akcionārs Gunārs Ķirsons apliecina, ka jauns partneris esošajos apstākļos ir vitāli nepieciešams, lai uzņēmums varētu turpināt attīstības ceļu. "Covid-19 izraisītā krīze ir daudz iemācījusi, diemžēl valsts solītā palīdzība daudzkārt palikusi tikai vārdos. Taču uz vietas palikt nevar, tādēļ šis ir tālredzīgs lēmums. Līdz šim "Lido" patiesie labuma guvēji bija Ķirsons un Krievijas pilsonis Vladimirs Šestakovs, bet pašlaik "Lursoft" pieejamajā informācijā norādīti Ķirsons un Vendelins.

2019, gadā AS "Lido" strādājusi ar vairāk nekā 44,5 miljonu eiro apgrozījumu un 2,55 miljonu eiro zaudējumiem pēc nodokļu nomaksas, liecina "Lursoft" dati. Pašlaik vēl nav pieejams uzņēmuma publiskais pārskats par 2020. gadu.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!