Foto: Publicitātes attēli

No 22. novembra līdz nākamā gada 2. janvārim notiek lokālplānojuma apspriede, kurš nosaka bijušās rūpnīcas “Liepājas Metalurgs” turpmāko attīstību Liepājā.

To izstrādāja SIA "UPB Projekti", paredzot ražošanas zonu sabalansēt ar līdzās esošajām īpaši aizsargājamajām dabas teritorijām, kā arī ar tuvējiem esošajiem un jaunajiem jaukta centra apbūves kvartāliem. Lokālplānojuma teritorijas kopējā platība ir 202 ha plaša.

"Plānojuma mērķis ir atvērt līdz šim slēgto vienlaidus, no pilsētas nošķirto teritoriju, paredzot iespēju to sadalīt mazākos, pilsētas mērogam tuvākos kvartālos. Tas ļaus attīstīties daudzveidīgākai, mūsdienīgākai uzņēmējdarbībai, mazinot vides, ekonomiskos un sociālos riskus, kādi saistījās ar viena milzu uzņēmuma agoniju. Paredzēta jauna transporta struktūra, nodrošinājums ar inženiertīkliem. Noteiktas prasības apbūvei, izmantošanai un ietekmei uz vidi tā, lai ražošana nekaitējot spētu sadzīvot gan ar pilsētu, gan blakus esošo NATURA 2000 zonu - Liepājas ezeru.

Plānots, ka ar laiku šī kļūs par atvērtu, pilsētniekiem daudz draudzīgāku Liepājas daļu ar koku un krūmu stādījumiem gar ielām un pieeju Ezermalai," komentē pilsētas arhitekts Uģis Kaugurs.

Liepājas SEZ pārvaldnieka vietnieks attīstības jautājumos Uldis Hmieļevskis paskaidro, ka lokālplānojuma ir loģisks turpinājums 2018. gadā parakstītajam nodomu protokolam par Liepājas Industriālā parka izveidi. "Šī ir iespēja kādreizējā Latvijas rūpniecības flagmaņa teritorijā atjaunot uzņēmējdarbību, piesaistīt investīcijas un radīt vairāk kā 3000 darba vietas. Būtiski, ka vairāk nekā 120 ha liela, agrāk slēgta teritorija tiks atvērta un iekļauta publiskajā pilsētas infrastruktūrā," viņš uzsver.

Pašlaik rūpniecība Liepājā attīstās strauji, un pieprasījums pēc jaunām attīstības teritorijām ir, un tā ir arī jauna iespēja pilsētas izaugsmei, uzskata Hmieļevskis.

Lokālplānojuma izstrādi finansē Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārvalde.

Lokālplānojuma teritorija sadalīta kvartālos, veidojot jaunu sarkano līniju tīklu perspektīvajām ielām un sasaistot teritoriju ar pilsētas esošo ielu infrastruktūru, kā arī esošajās ielās precizējot sarkanās līnijas atbilstoši labākajai pilsētplānošanas praksei.

Teritorijas funkcionālais zonējums detalizēts, katrai teritorijas daļai paredzot atšķirīgus izmantošanas nosacījumus.

Kā galvenais funkcionālais zonējums paredzēta "Rūpnieciskās apbūves teritorija", centrālajā daļā paredzot augstāku apbūves blīvumu, bet tuvāk Liepājas ezeram - mazāku blīvumu un lielāku brīvās teritorijas rādītāju.

Starp plānoto maģistrālo ielu un Liepājas ezeru paredzētas "Rūpnieciskās apbūves teritorijas bez ietekmes uz vidi", "Jaukta centra apbūves teritorijas", kā arī "Dabas un apstādījumu teritorijas" – kā buferzonu starp ražošanas un "NATURA 2000" teritorijām.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!