Foto: LETA

Veikalu "Elkor" īpašnieces Ilzes Laurānes (agrāk Popovas) parāda dēļ piemērots zvērināta tiesu izpildītāja aizliegums atsavināt kapitāldaļas visās viņai piederošās kompānijās un reģistrēt jaunas komercķīlas.

Kā liecina "Firmas.lv" informācija, aizliegums atsavināt kapitāla daļas un reģistrēt komercķīlas piemērots attiecībā uz SIA "ETG", SIA "Elkor grupa", SIA "Elkor Gift Shop", SIA "Elkor Food & Wine", SIA "HSP Solution" un SIA "Elektrodrošība". Laurāne piecos no šiem uzņēmumiem ir vienīgā īpašniece, bet "ETG" viņai pieder 99% kapitāldaļu, kamēr atlikušais 1% pieder SIA "Plus īpašums".

Visi minētie uzņēmumi Laurānes īpašumā nonāca pērn laikā no augusta līdz decembrim, nepilnu gadu pēc tam, kad nomira "Elkor" izveidotājs un kompāniju iepriekšējais īpašnieks Aleksandrs Popovs.

Vienlaikus pagājušā gada nogalē, īsi pirms Ziemassvētkiem, pārjaunotas četras komercķīlas, kuru devēja ir Laurāne, bet ņēmēja - "Rietumu banka". Viņa par labu bankai ieķīlājusi visas sev piederošās "ETG" kapitāldaļas. Kopējā ķīlu maksimālā prasījumu summa ir 31,44 miljoni eiro. Kā trīs ķīlu parādniece minēta "ETG", bet kā vienas - "Elkor grupai" piederošais SIA "Elkor centrs".

"ETG" pārvalda iepirkšanās centru "Elkor Plazza" Rīgā, veikalu "Elkor Plaza Outlet" Piņkos un veikalu "Elkor Gift Shop" Rīgas centrā, kā arī "Elkor.lv" internetveikalu. Uzņēmuma apgrozījums 2020.gadā bija 32,2 miljoni eiro, bet zaudējumi sasniedza 2,82 miljonus eiro.

Zvērināts tiesu izpildītājs Ainārs Šusts skaidroja, ka viņa lietvedībā reģistrēta izpildu lieta par parāda piedziņu no fiziskas personas, uz kuras vārda reģistrētas kapitāldaļas uzņēmumos.

Izpildu lietā piemēroti piespiedu izpildes līdzekļi atbilstoši Civilprocesa likumam, tai skaitā komercreģistrā reģistrēts nodrošinājums - piemērots atsavināšanas aizliegums kapitāldaļām un aizliegums parādniekam reģistrēt jaunas komercķīlas.

Piemērotie piespiedu izpildes līdzekļi parādniekam tiks atcelti pēc pilnīgas parāda un sprieduma izpildes izdevumu apmaksas.

Uz jautājumu par parāda apjomu Šusts neatbildēja. Arī "Elkor" pārstāvju komentāru līdz šim nav izdevies iegūt.

"ETG" pārstāvji aģentūrai LETA uzsvēra, ka uzņēmumam piemērotais nodrošinājums veidā neietekmē kompānijas saimniecisko darbību.

Kapitāla daļu atsavināšanas aizliegums un aizliegums reģistrēt komercķīlas esot procesuālas attiecības starp "ETG" īpašnieku un zvērinātu advokātu biroju "RER Lextal".

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!