Foto: F64
Būvniecības nozares ģenerālvienošanās Pušu komitejas sēdē trešdien nozares darba devējus pārstāvošās organizācijas neatbalstīja Latvijas Būvniecības nozares arodbiedrības priekšlikumu palielināt minimālo algu būvniecībā līdz 850 eiro, "Delfi Bizness" informēja arodbiedrībā.

Pašreizējā būvniecības nozares ģenerālvienošanās no 2019. gada 3. novembra nosaka, ka būvniecībā nodarbināto minimālā mēneša alga ir 780 eiro un stundas likme 4,67 eiro.

Lai ģenerālvienošanās atbilstu nozares vajadzībām, tās slēdzēji ir paredzējuši ģenerālvienošanās Pušu komitejas izveidi. Komitejas sastāvā ir četri pārstāvji no katras puses - četri arodbiedrības pārstāvji un četri darba devēju pārstāvji.

Komiteja trešdien sēdē lēma par arodbiedrības priekšlikumu grozīt ģenerālvienošanās nosacījumus. Priekšlikums paredzēja minimālās mēneša algas celšanu būvniecībā nodarbinātajiem līdz 850 euro un minimālās stundas likmes celšanu līdz 5,09 eiro, sākot no šā gada 1. oktobra.

Tomēr, komitejas locekļiem no Latvijas Būvuzņēmēju partnerības un biedrības "Latvijas ceļu būvētājs" balsojot pret, arodbiedrības priekšlikums par minimālās algas celšanu netika atbalstīts.

Arodbiedrībā atzīmē, ka pārrunas par minimālās algas celšanu norisinājās pusgadu. Tāpat arodbiedrībā norāda, ka vienošanās par šī brīža minimālo algu nozarē tika panākta pirms četriem gadiem, izmantojot 2016.gada datus, kas vairs neatbilst būvniecības nozares situācijai.

Tāpat tiek norādīts, ka vienkāršāko darbu darītāji būvniecībā 2021. gadā vidēji saņēma 6,98 eiro stundā. "Kopš 2016.gada patēriņa cenu līmenis ir cēlies par 18,2%, tādējādi samazinot panāktās minimālās algas reālo kāpumu par gandrīz piektdaļu. Tajā pašā laikā būvniecības komersantu ekonomiskie rādītāji no 2016. gada līdz 2020. gadam norāda uz nozares izaugsmi un peļņu 878 miljonu apmērā," uzsver arodbiedrības pārstāvji.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!