Foto: Shutterstock

Dārzeņu pārstrādātājs SIA "Kronis", kas 2019.gadā saņēma Aizsardzības ministrijas grantu gandrīz 52 tūkst. eiro apmērā, sācis karavīru jauno sausās pārtikas uzturdevu ražošanu Nacionālo bruņoto spēku vajadzībām, informē Aizsardzības ministrijas pārstāvji.

Aizsardzības ministrs Artis Pabriks (AP) norāda, ka turpmāk karavīriem lauka apstākļos būs pieejama kvalitatīva, garšīga, Latvijā ražota pārtika, kuras izstrādē lielākoties izmantotas vietējas izcelsmes izejvielas. Sadarbība ar Latvijas industriju arī turpmāk būs viena no aizsardzības nozares prioritātēm, lai kopā pilnveidotu armijas apgādi un stiprinātu Latvijas ekonomiku, piebilst Pabriks.

Aizsardzības ministrijas līdzfinansētā projekta ietvaros "Kronis" izstrādāja deviņas gatavo pamatēdienu receptes, pielāgojot tās rūpnieciskai ražošanai, un pašlaik sākta jauno sausās pārtikas uzturdevu ražošana.

Karavīru sausās pārtikas uzturdevu veido deviņu veidu ēdieni - lēcas ar vistu, dārzeņi un šampinjoni, dārzeņu sautējums ar vistas gaļu, liellopu gulašs ar griķiem un šampinjoniem, zirņu putra ar gaļu, kartupeļi ar maltās gaļas mērci, makaroni ar Boloņas mērci, rīsi ar maltās gaļas mērci, sautēti kāposti ar cūkgaļu un čili kon karne.

Grantu programmas projekta ietvaros uzņēmums arī pilnveidoja ražošanas tehnoloģiju, pagarinot sausās uzturdevas uzglabāšanas laiku. Pašlaik produkta derīguma termiņš ir trīs gadi, taču plānots izstrādāt jaunus risinājumus, lai derīguma termiņu vēl pagarinātu, ēdienam vienlaikus saglabājot augstu kvalitāti.

Grantu projektu programmas mērķis ir paaugstināt Latvijas aizsardzības un drošības jomas komersantu konkurētspēju, eksportspēju un inovāciju spējas, kā arī sadarbību ar pētniecības institūcijām militāru vai divējādas pielietojamības produktu un tehnoloģiju izstrādē. Aizsardzības ministrijas 2022.gada grantu programmas projektu konkursā militāra vai divējāda lietojuma produktu attīstības atbalstam uzņēmēji aicināti pieteikties līdz 22.jūlijam. Savukārt 29.jūnijā notiks tiešsaistes seminārs par konkursa nosacījumiem.

Informācija "Firmas.lv" liecina, ka "Kronis" 2021.gadā strādāja ar 3,421 miljona eiro apgrozījumu un guva peļņu 88 858 eiro apmērā.

SIA "Kronis" ir reģistrēta 1993.gadā, un tās pamatkapitāls ir 678 198 eiro. Kompānijas lielākie īpašnieki ir Jānis Āboliņš (52,21%) un Aivars Svarenieks (40,04%).

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!