Foto: Indriķis Stūrmanis
Nekustamo īpašumu pārvaldnieks "East Capital Real Estate" par 53 miljoniem eiro iegādājas biroju kompleksu "Place Eleven", "Delfi Bizness" informēja uzņēmumā.

""Place Eleven" iegāde dinamiskajā Skanstes rajonā ir būtisks "East Capital Real Estate" ieguldījums pievilcīgos un vides ziņā efektīvos aktīvos. Ņemot vērā objekta ģeogrāfiski izdevīgo atrašanās vietu, augstos energoefektivitātes rādītājus un ēkas prominentos nomniekus, mēs esam pārliecināti, ka šīs ēkas iegāde bija pareizs lēmums. Uzskatām, ka ir piemērots laiks, lai ieguldītu šādā īpašumā, ņemot vērā citādi izaicinājumu pilno tirgus vidi," saka "East Capital Real Estate" izpilddirektors Madis Raidma.

Tā ir viena no energoefektīvākajām ēkām tirgū, un tai ir BREEAM izcilības sertifikāts, kā arī A+ energoklases sertifikāts, kas ļauj saņemt "Swedbank" "zaļo" aizdevumu.

"Nekustamo īpašumu jomā ilgtspējīgu un energoefektīvu risinājumu ieviešana nu jau kļūst par nozares standartu. Ilgtspējas aizdevums projektam "Place Eleven" apstiprina, ka "zaļu" risinājumu ieviešana ir izdevīga ne tikai attīstītājiem, lai piesaistītu nomniekus un investorus, bet arī mums kā bankai, ļaujot piedāvāt izdevīgākus finansējuma nosacījumus. Ilgtspējīga sabiedrība ir viens no mūsu bankas mērķiem, tāpēc pievēršam īpašu uzmanību tam, lai klienti saņemtu labākos iespējamos finanšu pakalpojumus, kas palīdzētu tiem sasniegt viņu ilgtspējas mērķus," stāsta "Swedbank" Latvija Uzņēmumu pārvaldes vadītāja vietas izpildītājs Jevgenijs Ivanovs.

"Place Eleven" ir sestais "East Capital Real Estate IV fonda" ieguldījums, kas galvenokārt investē un pārvalda loģistikas un biroju telpas ar 10 gadu investīciju horizontu. Ar šo jauno ieguldījumu fonds ir investējis 50% no plānotajām investīcijām, un fonds nākamajā gadā plāno ieguldīt vēl 175–200 miljonus eiro. "East Capital Real Estate IV fonds" ir balstīts uz vairākiem spēcīgiem pensiju fondiem, un tas aktīvi meklē un izvērtē arī turpmākas ieguldījumu iespējas.

Biroju kompleksu "Place Eleven" pārdeva "Hanner Group, un darījuma konsultants ir "Colliers".

"East Capital Real Estate" galvenokārt investē komerciālos objektos biroju, loģistikas un mazumtirdzniecības segmentā Baltijā un Centrāleiropā. "East Capital" pārvalda četrus fondus un vienu investīciju mandātu, kura kopējā īpašuma vērtība ir 400 miljoni eiro, kas sadalīts 20 īpašumos ar iznomājamo platību 330 000 m2.

"East Capital Real Estate" ietilpst "East Capital Group" jeb neatkarīgā aktīvu pārvaldītāju grupā no Zviedrijas, kas tirgū darbojas jau kopš 1997. gada.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!