Foto: Publicitātes foto

VAS "Valsts nekustamie īpašumi" (VNĪ) izsludinātajā atklātajā konkursā būvniecības uzņēmumiem atlikušo būvdarbu veikšanai, kas nepieciešami Valmieras Drāmas teātra (VDT) ēkas būvprojekta īstenošanai līdz objekta nodošanai ekspluatācijā, par saimnieciski izdevīgāko atzīts SIA "Aimasa" piedāvājums.

Piedāvātā līgumcena ir 8 162 914,38 eiro (bez PVN), informē VAS "Valsts nekustamie īpašumi" valdes locekle Jeļena Gavrilova.

Atlikušie būvdarbi līdz objekta nodošanai ekspluatācijā SIA "Aimasa" būs jāpabeidz četrpadsmit mēnešu laikā no līguma noslēgšanas dienas. Līgums ar būvuzņēmumu tiks noslēgts tuvāko nedēļu laikā.

Atklātajā konkursā atlikušo būvdarbu veikšanai piedāvājumus bija iesnieguši četri būvniecības uzņēmumi - SIA "Aimasa", PS "P un S būvniecība", SIA "Velve" un SIA "Pillar Contractor". Piedāvātās līgumcenas – sākot no 8,2 miljoniem eiro līdz 10,3 miljoniem eiro (bez PVN).

Maijā būs noslēgušies arī neatliekamie būvdarbi nesošo konstrukciju mehāniskās stiprības un stabilitātes nodrošināšanai, tostarp pamatu pastiprināšana, izbūve un ēkas nesošo konstrukciju izbūve saskaņā ar būvprojekta risinājumiem. Tā kā SIA "Aimasa" turpinās strādāt būvobjektā, VDT ēkas rekonstrukcijas darbi turpināsies bez pārtraukuma, tāpēc 2024.gadā gan teātra kolektīvs, gan skatītāji varēs novērtēt rekonstrukcijas laikā paveikto, sola VNĪ.

VNĪ izbeidza līgumu ar iepriekšējo VDT ēkas būvdarbu veicēju – pilnsabiedrību "SBSC", jo tā nespēja atbilstoši normatīvajiem aktiem, tostarp Ekonomikas ministrijas izstrādātajām vadlīnijām par būvniecības izmaksu sadārdzinājuma novērtēšanu un kompensēšanu, pamatot būvniecības izmaksu sadārdzinājuma 50% apmērā no būvdarbu līguma summas jeb 3,8 miljonu eiro (ar PVN) cēloņsakarību ar uzsākto karadarbību Ukrainā, kā arī nespēja iesniegt dokumentus, kas apliecinātu pieprasītā sadārdzinājuma pamatotību vairākās tāmes pozīcijās, iepriekš informēja VNĪ. Tāpat faktiskā darbu izpilde būtiski atpalikusi no līgumā paredzētās.

VDT ēka ir vērtīgs sava laika modernās arhitektūras piemērs un ir kultūrvēsturisks objekts.

Pēc rekonstrukcijas pabeigšanas 2024. gada pirmajā pusē VDT ēkai būs paaugstināta energoefektivitāte un uzlabota energovadība, teātra darbiniekiem nodrošināta komfortablāka darba vide, izbūvēta jauna "black box" zāle, kā arī uzlabota vides pieejamība. Plānotās VDT projekta kopējās izmaksas ir 10,41 miljons eiro (kas ietver būvniecības, projektēšanas, autoruzraudzības, aprīkojuma iegādes u.c. izmaksas).

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!