Fоtо: Publicitātes attēli
AS "Eco Baltia" plastmasas iepakojuma pārstrādes rūpnīca SIA "Nordic Plast" atklājusi jaunu otrreizējo izejvielu šķirošanas un pārstrādes līniju, kurā uzņēmums investējis 2,8 miljonus eiro.

Tas ļaus "Nordic Plast" audzēt otrreizējo izejvielu pārstrādes jaudas līdz pat 30% jeb līdz 300 tonnām mēnesī, kāpinot uzņēmuma efektivitāti un konkurētspēju starptautiskajos tirgos.

Jaunā iekārta, kura darbu testa režīmā sākusi jau novembrī, paredzēta dažādas tīrības materiālu šķirošanai, veicinot pārstrādi arī tai iepakojumu daļai, kam tā līdz šim bijusi apgrūtināta. Tas ir būtisks ieguldījums attiecībā uz Latvijā un Eiropas Savienībā (ES) noteikto polimēru pārstrādes mērķu izpildi – no pašreizējiem 22% uz 50% no kopējā tirgū laistā polimēra iepakojuma apjoma līdz 2025. gadam. Līnija darbosies diennakts režīmā, tomēr tās darbība plānotajos apjomos neietekmēs "Nordic Plast" energoefektivitāti.

"23 gadu laikā uzņēmums ir pārstrādājis vairāk nekā 180 000 tonnu plastmasas iepakojuma un nenoliedzami piedzīvojis būtisku izaugsmi. Pirmie lielie modernizācijas pasākumi īstenoti jau 2014. gadā, investējot 2,5 miljonus eiro jaunas ražotnes izveidē. Pēdējo 10 gadu laikā uzņēmuma attīstībā esam investējuši vairāk nekā 6 miljonus eiro, un šis ir likumsakarīgs turpinājums. Mūsu galvenais mērķis ir nodrošināt vietējā izejmateriāla apjoma palielināšanu, un jaunā šķirošanas līnija ļaus ievērojami uzlabot arī izejmateriālu kvalitāti, jo materiālu šķirošana notiks automātiski un daudz lielākos apjomos, nekā to spētu izdarīt cilvēks.," saka SIA "Nordic Plast" direktors Andris Trumars.

Investīcijas jaunās "Nordic Plast" līnijas izveidē daļēji sedz Eiropas Savienības fonda projekta "SIA "Nordic Plast" polimēru pārstrādes parks" līdzekļi.

Читайте нас там, где удобно: Facebook Telegram Instagram !