Foto: DELFI

Gaļas pārstrādes uzņēmums AS "HKScan Latvia" 2022. gadā apgrozījis 52,91 milj. EUR (+5,46% pret 2021. gadu), pārskata gadu noslēdzot ar 829,62 tūkst. EUR zaudējumiem, ziņo "Lursoft" Klientu portfelis.

2021. gadā uzņēmums nopelnīja 702,54 tūkst. EUR. Lursoft dati rāda, ka pērn gaļas pārstrādes uzņēmums nodokļu iemaksās valsts kopbudžetā samaksājis 7,77 milj. EUR. Uzņēmumā 2022. gadā strādāja 175 darbinieki.

Pagājušajā gadā AS "HKScan Latvia" savā Jelgavas ražotnē turpināja ražošanas apjomu palielināšanu gan vietējam patēriņam, gan eksporta tirgiem, īpaši fokusējoties uz mērķi palielināt pārdošanas apjomus eksporta tirgos. AS "HKScan Latvia" galvenie eksporta tirgi ārpus Baltijas ir Vācija un Polija, bet produkti ar dažādiem zīmoliem tiek ražoti gan Igaunijas, gan Lietuvas tirgiem. Atbilstoši šim mērķim uzņēmums arī pērn plānojis investīcijas un veicis jaunu produktu izstrādi.

Aizvadītajā gadā gaļas pārstrādes uzņēmums turpināja plašu investīciju programmu, lai paplašinātu saldētās produkcijas ražošanas cehu Jelgavas ražotnē. Investīciju plāna ietvaros tika iegādāta jauna saldētās produkcijas formēšanas un iepakošanas līnija, kā arī veikta saldētavas paplašināšana. Uzņēmums iegādājies zemi blakus Jelgavas ražotnei aptuveni 10ha platībā, kas sniegs iespēju nākotnē, iespējams, attīstīt uzņēmējdarbību Jelgavā.

2022. gadā AS "HKScan Latvia" sasniedza ražošanas rekordus produktu apjomu ziņā tādās kategorijās kā marinēta un svaiga vistas gaļa. 2022. gadā viens no visstraujāk augošajiem zīmoliem svaigās un marinētās gaļas segmentā bija "Tallegg".

Aizvadītais bija zīmola "Rīgas Miesnieks" 100. jubilejas gads. Uzņēmums, atzīmējot šo notikumu, veica zīmola identitātes maiņu un izveidoja jaunu zīmola saukli "Labs, Labāks, Labākais". "Zīmola identitātes maiņu novērtēja arī patērētāji, kā rezultātā "Rīgas Miesnieks" zīmols bija visstraujāk augošais zīmols pārstrādātās gaļas kategorijā Latvijā," norādījis AS "HKScan Latvia".

Pērn AS "HKScan Latvia" pārcēla savas loģistikas funkcijas no loģistikas centra Rīgā uz vienoto Baltijas loģistikas centru Igaunijā, netālu no Tallinas. "Kopējais Baltijas loģistikas centrs nodrošina visu Baltijas tirgu, piedāvājot klientiem ātrāku un elastīgāku loģistikas pakalpojumu veikšanu," savā vadības ziņojumā uzsvēris AS "HKScan Latvia".

Šogad AS "HKScan Latvia" fokusēsies uz izmaksu samazināšanu, produktivitātes uzlabošanu ražošanā un produktu portfeļa optimizāciju, reaģējot uz izmaiņām patērētāju iepirkumu un pārtikas patēriņa paradumos. "Uzņēmums plāno, ka 2023. gadā turpināsies putnu gaļas un putnu gaļas produktu pārdošanas apjomu pieaugums. Pārstrādātās gaļas un gatavo maltīšu segmentā uzņēmums plāno koncentrēties uz produktu pievienotās vērtības palielināšanu. Viens no mērķiem ir gatavo maltīšu un ēdienu pieauguma apjoms," vadības ziņojumā norādījis AS "HKScan Latvia".

"Delfi Bizness" ļauj ieskatīties uzņēmuma ražotnē.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!