Fоtо: Publicitātes attēli

Ēdināšanas uzņēmums AS "Lido" cer paplašināt darbību ne tikai Latvijā un Igaunijā, bet arī sākt piedāvāt ēdināšanas pakalpojumus Lietuvā un Skandināvijas valstīs, pavēstīja uzņēmumā.

Vienlaikus plānoto investīciju apmēru "Lido" pārstāvji neatklāja.

Tostarp "Lido" līdzīpašnieks un padomes priekšsēdētāja vietnieks Gunārs Ķirsons, komentējot Igaunijas izklaides pakalpojumu un ēdināšanas grupas "Apollo Group" uzņēmuma "Treeland" plānus palielināt līdzdalību "Lido" kapitālā no 51% līdz 75%, pauda, ka viņš vienmēr ir iestājies par uzņēmuma izaugsmi par spīti izaicinājumiem.

"Laiks jaunam stratēģiski svarīgam solim, lai stiprinātu mūsu pozīcijas nozarē un saglabātu mūsu pamatvērtību," atzīmēja Ķirsons.

Tāpat viņš norādīja, ka "Lido" mērķtiecīgi strādā pie tirgus daļas palielināšanas Latvijā un Igaunijā, un piesaistītās investīcijas ļaus uzņēmumam saredzēt jaunas attīstības perspektīvas, veicināt konkurētspēju, kā arī pilnveidot darba vidi.

""Lido" attīstības plānus ilgtermiņā saistām ar Latvijas restorānu un mazumtirdzniecības tīkla paplašināšanu, kā arī ar ieiešanu Lietuvas tirgū un izplešanos Skandināvijas virzienā," apstiprināja Ķirsons, piebilstot, ka kompānija ir ceļā arī uz mūsdienīgu tehnoloģiju ieviešanu klientu servisa uzlabošanai.

Tāpat Ķirsons piebilda, ka pēc darījuma noslēgšanas viņš turpinās strādāt "Lido" padomē.

"Apollo Group" uzņēmums "Treeland" gatavojas palielināt līdzdalību "Lido" kapitālā no 51% līdz 75%. Darījumam vēl ir jāsaņem Igaunijas Konkurences padomes atļauja.

Galvenais līdzdalības palielināšanas iemesls ir "Apollo Group" vēlme attīstīt restorānu biznesu ar "Lido" zīmolu.

"Apollo Group" pieder grāmatnīcas "Apollo", kinoteātri "Apollo", filmu izplatīšanas kompānija "Baltic Film Distribution", sulu bāri "Blender", saldējuma kafejnīcas "IceCafe", restorāni "O'Learys", "Vapiano", "MySushi" un ātrās ēdināšanas tīkls "KFC", kā arī 51% daļa uzņēmumā "Lido".

Holdingam "MM Grupp", kura akciju kontrolpaketes īpašnieks ir Igaunijas uzņēmējs Marguss Linnamē, pieder 55% "Apollo Group" akciju, bet Igaunijas uzņēmējam Ivaram Vendelinam - 45%.

Vienlaikus Vendelins ir arī mazākuma akcionārs "MM Grupp", kurai piederošo uzņēmumu vidū ir medikamentu tirgotājs "Magnum", mediju koncerns "Postimees Grupp", elektroierīču tirgotājs "IM Arvutid", tāpat grupai ir līdzdalība ultrakondensatoru ražotājā "Skeleton Technologies Group". Informācijas aģentūra LETA ir daļa no starptautiskas mediju un monitoringa grupas, kuras akciju turētājs ir "MM Grupp".

"Lido" koncerns 2022. gada pirmajos četros mēnešos strādāja ar 13,513 miljonu eiro apgrozījumu un 57 060 eiro zaudējumiem.

"Lido" reģistrēta 1991. gadā, un tās pamatkapitāls ir 1 292 428 eiro. Koncernā ietilpst SIA "Lido nekustamie īpašumi", kā arī trīs Igaunijas uzņēmumi - "Lido Eesti", "Lido Mustamae", "ODIL Eesti".

Читайте нас там, где удобно: Facebook Telegram Instagram !