Foto: Zane Bitere/LETA
Baltijas valstu kopuzņēmuma "RB Rail" AS padomē saskaņā ar ikgadējās rotācijas principu notikušas izmaiņas.

2024. gada 1. janvārī uzņēmuma padomes priekšsēdētāja amatā iecelts Sandors Līve (Sandor Liive). Vienlaikus Ligita Austrupe, kas līdz šim pildīja padomes priekšsēdētājas pienākumus, ir nolēmusi atkāpties no padomes locekles amata.

"RB Rail" padomi veido seši locekļi, kurus ievēlē uz trīs gadiem. Katrs akcionārs – Igaunija, Latvija un Lietuva – izvirza divus kandidātus, kurus apstiprina akcionāru pilnsapulcē. Akcionāru līgums nosaka, ka padomes priekšsēdētāja amatu katru gadu rotācijas kārtībā ieņem kopuzņēmuma pārstāvis no citas valsts.

Šobrīd "RB Rail" AS padomē ir pieci locekļi, savukārt sestā padomes locekļa atlases procesu no Latvijas pārstāvniecības veiks RB Rail AS akcionārs SIA "Eiropas Dzelzceļa līnijas".

Sandors Līve ir virtuālās spēkstacijas platformas "GridiO" līdzdibinātājs un Eiropā pirmā mazā moduļu kodolreaktora projektu izstrādes uzņēmuma "Fermi Energia" līdzdibinātājs un priekšsēdētājs. Turklāt viņš darbojas biržā kotētā būvniecības uzņēmuma "Nordecon" un sociālā jaunuzņēmuma "Tuleva", kas pārvalda dalībnieku pensiju līdzekļus, padomē.

Pirms "GridiO" dibināšanas Līve deviņus gadus bija "Eesti Energia" izpilddirektors, ko viņš no vietējā monopola pārvērta par starptautisku enerģētikas biznesu. Pirms izpilddirektora amata viņš septiņus gadus bija "Eesti Energia" finanšu direktors, bet pirms tam ieņēma finanšu direktora amatu Tallinas ostā.

"Austrupe vadīja un koordinēja kopuzņēmuma padomes darbu projektam būtiskā pārmaiņu periodā, veicinot sarežģītu darba jautājumu virzību un kompromisu meklēšanu. Šādā garā darbs jāturpina arī šogad Igaunijas kolēģa vadībā," pauda SIA "Eiropas Dzelzceļa līnijas" valdes priekšsēdētājs Kaspars Vingris.

Tāpat arī padome iecēla Arni Kākuli un Romu Švedu par padomes priekšsēdētāja vietniekiem, savukārt Areniju Jackus – par Audita un risku komitejas priekšsēdētāju un Arni Kākuli – par Cilvēkresursu komitejas priekšsēdētāju.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!