Foto: AFP/Scanpix/LETA

Gandrīz četrus mēnešus ilgais strādājošo streiks Zviedrijā, kas vērsts pret ASV elektromobiļu ražošanas uzņēmumu "Tesla", ticis paplašināts, lai iekļautu uzlādes staciju blokādes.

Zviedrijas arodbiedrība "Seko" trešdien paziņoja, ka no 4. marta apturēs "Tesla" uzlādes staciju apkopes darbus un to uzstādīšanu.

"Tesla" Zviedrijā šobrīd skāris vairāku nozaru darbinieku streiks saistībā ar autoražotāja nevēlēšanos parakstīt darba koplīgumu.

Sākotnēji aptuveni 130 mehāniķi desmit "Tesla" remontdarbnīcās septiņās Zviedrijas pilsētās streikot sāka 27. oktobrī. Kopš tā laika šis streiks ticis paplašināts, tajā piedaloties gandrīz desmit arodbiedrībām.

Arodbiedrība "IF Metall" norāda, ka "Tesla" darbiniekiem ir zemākas algas, viņiem atšķiras apdrošināšanas nosacījumi un ir zemākas pensijas nekā citiem nozares darbiniekiem.

Darba koplīgumi, par kuriem vienošanās tiek panāktas katrā nozarē atsevišķi, ir Zviedrijas darba tirgus modeļa pamatā, aptverot gandrīz 90% Zviedrijā nodarbināto un garantējot standarta algas un darba apstākļus.

"IF Metall" arī uzsver, ka darba koplīgumi ļauj uzņēmumiem darboties vienādos apstākļos, likvidējot risku, ka kāds darba devējs varētu kropļot konkurenci nozarē, saviem darbiniekiem nosakot sliktus darba apstākļus.

"Tesla" esot informējusi arodbiedrību, ka neparakstīs darba koplīgumu, jo uzņēmums darba koplīgumus neslēdzot nekur pasaulē.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!