Foto: Shutterstock

Kremlis trešdien izdevis dekrētu, ar kuru Francijas pārtikas ražotājam "Danone" piederošs Krievijas uzņēmums svītrots no to kompāniju saraksta, kuru akcijas nodotas Krievijas valsts pārvaldībā.

Krievija pērn jūlijā izdotā dekrētā paziņoja, ka "Danone" meitasuzņēmuma Krievijā "Danon Rossija" akcijas uz laiku tiek nodotas federālās valsts īpašuma pārvaldes aģentūras "Rosimuščestvo" ("Росимущество") pārvaldībā.

Taču trešdien Krievijas prezidents Vladimirs Putins izdeva jaunu dekrētu, ar kuru šis lēmums atcelts.

Kremlis šādu rīcību nepaskaidroja un šobrīd nav skaidrs, ko tas nozīmēs attiecībā uz "Danone" Krievijas biznesa pārvaldību gan praksē, gan no juridiskā viedokļa.

"Danone" meitasuzņēmumam Krievijā jau ticis mainīts nosaukums un tā vadībā iecelti Kremlim lojāli cilvēki.

Laikraksts "Financial Times" pagājušajā mēnesī ziņoja, ka "Danone" plāno pārdot Krievijas biznesu Krievijas piena produktu ražošanas uzņēmumam "Vamin Tatarstan", kas pieder Čečenijas vietvalža Ramzana Kadirova sabiedrotajam Mintimeram Mingazovam.

Krievijas varasiestādes pērn par "Danone" Krievijas biznesa pārvaldnieku iecēla Čečenijas lauksaimniecības ministru un tuvu Kadirova līdzgaitnieku Jakubu Zakrijevu, bet Mingazovs vēlāk tika iecelts uzņēmuma direktoru padomē. Šis uzņēmums arī ticis pārdēvēts par "Life and Nutrition".

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!