Foto: Publicitātes foto

"Draugiem Group" autoparku pārvaldības risinājumu uzņēmums "Mapon" piesaistījis gan privātus, gan institucionālus investorus, kuri uzņēmuma obligācijās ieguldījuši 3 miljonus eiro. Investīcijas tiks izmantotas savas nozares uzņēmumu iegādes darījumu finansēšanai un "Mapon" darbības paplašināšanai Eiropā, informē uzņēmumā.

Uzņēmuma komandas mērķis esot turpināt pēdējo piecu gadu laikā sasniegto izaugsmes tempu – teju 30% gadā. Neauditētie dati liecina, ka pērn uzņēmuma apgrozījums veidoja 17,3 miljonus eiro, un šogad plānotais apgozījums ir vairāk nekā 22 miljoni eiro.

Kopš "Mapon" dibināšanas uzņēmums ir ievērojami paplašinājis savu darbību, iegādājoties citus uzņēmumus ārvalstīs. "Mapon" ir filiāle Spānijā un pārstāvniecības Somijā un Dānijā. Pēdējo septiņu gadu laikā tas sekmīgi iegādājies uzņēmumus un klientu portfeļus Igaunijā, Somijā, Lietuvā un Dānijā, kļūstot par vienu no vadošajiem nozares spēlētājiem gan Baltijā, gan Ziemeļeiropā.

"Obligāciju emisijā piesaistītos finanšu līdzekļus izmantosim līdzīgiem darījumiem arī nākotnē. Esmu pārliecināts, ka šī iespēja mums ļaus vēl vairāk nostiprināt pozīcijas jau šobrīd pārstāvētajos tirgos, kā arī ieguldīt jaunu filiāļu izveidē Eiropā," stāsta "Mapon" direktors Andris Dzudzilo.

Obligāciju emisija tika organizēta sadarbībā ar "Signet Bank". Emisijas juridiskais konsultants ir advokātu birojs "Cobalt", savukārt nodrošinājuma aģenta funkcijas pilda advokātu birojs "Eversheds Sutherland Bitāns". Obligācijas ar pamatsummas atmaksu termiņa beigās nodrošina "Mapon" papildu apgrozāmos līdzekļus tālākai biznesa paplašināšanai, ļaujot ātri reaģēt uz potenciālām uzņēmumu iegādes darījumu iespējām, skaidro uzņēmumā.

Obligācijas tika piedāvātas investoriem slēgta piedāvājuma veidā. Gada laikā obligācijas tiks iekļautas "Nasdaq Riga First North" sarakstā.

"Mapon" autoparka pārvaldības un aktīvu izsekošanas platformu izmanto vairāk nekā 30 tūkstoši klientu.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!