Foto: Scanpix/Reuters

Šogad aprīlis bija negatīvs mēnesis kriptovalūtu tirgiem, un visu vadošo kriptovalūtu vērtība samazinājās. Turklāt daudzu kriptovalūtu vērtība samazinājās vairāk nekā par 10%, un to cenu līmeņi atgriezās februāra līmenī. Līdz ar to ievērojami samazinājās arī līdzšinējā buļļu tirgus eiforija, komentē kriptovalūtu platformas "Binance" pārstāve Latvijā un Igaunijā Polina Brotjē.

"Binance" pārstāvji vēsta, ka aprīlis šogad bija vēsturiski nozīmīgs, jo 20. aprīlī notika ceturtā "Bitcoin" dalīšanās, kad atlīdzība par "Bitcoin" ieguvi tiek samazināta uz pusi. Šis notikums parasti ietekmē visu kriptovalūtu nozari. Aprīļa sākumā monētas cena bija 65 591 eiro, bet mēneša laikā samazinājās par -15,6%, nokrītot līdz 55 390 eiro. Varam secināt, ka šoreiz tieši "Bitcoin" cenas pieauguma gaidas bija izšķirošs stimuls investoru aktivitātei, kas ļāva "Bitcoin" sasniegt augstāko cenu līmeni vēl pirms dalīšanas notikuma.

Otrās lielākās kriptovalūtas "Ethereum" cena mēneša pirmajā dienā bija 3367 eiro, bet pēdējā – 2749 eiro, kas ir samazinājums par 18,4%. Zināmu apjukumu un mulsumu ir radījusi ASV Vērtspapīru un biržu komisijas (SEC) nespēja izlemt, vai "Ethereum" klasificēt kā vērtspapīru vai aktīvu. Aprīlī SEC informēja vienu no lielākajām decentralizētajām kriptovalūtu biržām "UniSwap", ka tā plāno pret to vērsties tiesā. Jāņem vērā, ka "UniSwap" ir visnozīmīgākā decentralizēto finanšu (DeFi) lietojumprogrammām, kas darbojas Ethereum ekosistēmā, liecina "Binance" dati

Salīdzinoši labāk vispārējam tirgus kritumam pretojās "Binance" monēta BNB, kura vērtība mēneša sākumā bija 562 eiro un mēneša laikā nokritās tikai par 5,33 % līdz 532 eiro cenu līmenim. BNB kriptovalūta plaši tiek izmantota kā alternatīva "Ethereum" ekosistēmai, un līdz šim tā ir bijusi stabilāka gan izmantošanas, gan izmaksu ziņā.

Kopš "Bitcoin" dalīšanas notikuma ir pagājušas nedaudz vairāk nekā divas nedēļas, un līdz ar to "Bitcoin" ieguves samazinājums vēl nav spējis nodrošināt cenas kāpumu. Iespējams, ka to novērosim nākamajās nedēļās un mēnešos, kas varētu izraisīt buļļu tirgus turpinājumu.

Arī analītiķi un eksperti savos spriedumos ir visai piesardzīgi un raisa diskusijas par to, vai "vērši" šobrīd tikai atvelk elpu pirms nākamā izrāviena, vai arī "lāči" ir nolēmuši dominēt ilgākā termiņā. Ļoti iespējams, ka lielākie cenu krituma veicinātāji šoreiz ir bijuši "Bitcoin" ieguvēji, kas iepriekš atturējās no monētas pārdošanas, bet, sasniedzot jaunos cenu griestus, nolēma izpārdot savu daļu.

Laba ziņa ir arī "Bitcoin" un "Ethereum" biržā tirgoto fondu (ETF) atļaušana Honkongā. Lai arī šie fondi, salīdzinājumā ar ASV ETF fondiem, piedzīvoja mazāku investīciju pieplūdumu, tomēr to atļaušanas fakts ir būtisks pienesums kriptovalūtu integrācijai globālajā finanšu pasaulē.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!