Foto: DELFI

Latvijas Krājbankas administrators "KPMG Baltics" pārdevis daļu bankas kredītu portfeļa Norvēģijas kompānijas AS "B2Holding" meitas uzņēmumam Latvijā SIA "B2Kapital", portālu "Delfi" informēja KMPG pārstāvis Oskars Fīrmanis.

Pārdotais kredītu portfelis ietvēra lielāko daļu Latvijas Krājbankas izsniegto patēriņa kredītu, kredītkaršu un overdraftu atlikumus. Šo darījumu ir apstiprinājusi Finanšu un kapitāla tirgus komisija. Kredītu portfeļa tīrā bilances vērtība 2012. gada septembrī bija 8,3 miljoni latu, bet tā tiks precizēta portfeļa nodošanas brīdī.

Visu klientu parādsaistību līgumiskie noteikumi paliek spēkā un netiek mainīti, tādēļ Krājbankas bijušajiem klientiem nebūs jādodas uz banku vai "B2Kapital" biroju, lai pārslēgtu līgumus ar jaunajiem īpašniekiem.

Iegādātā kredītportfeļa pilnīgu nodošanu "B2Kapital" ir plānots pabeigt tuvāko divu mēnešu laikā. Līdz īpaša paziņojuma saņemšanai, klientiem jāturpina maksāt pašreizējā Latvijas Krājbankas kontā.

SIA "B2Kapital" ir Latvijā reģistrēta meitas sabiedrība Norvēģijas sabiedrībai AS "B2Holding". AS "B2Holding" darbības joma ir kredītportfeļu iegāde un apsaimniekošana Eiropā. 2012. gada septembrī AS "B2Holding" iegādājās lielāko neatkarīgo Somijas parādu piedziņas pakalpojumu sniedzēju "OY OK Perinta". 2012.gadā AS "B2Holding" kopā ar citiem akcionāriem dibināja Zviedrijas uzņēmumu AB "Sileo Kapital", kurā AS "B2Holding" pieder 51% kapitāldaļu. AS "B2Holding" ir meitas sabiedrības arī Norvēģijā un Igaunijā.

Viss Krājbankas kredītportfelis ir sadalīts piecos mazākos kredītportfeļos, pamatojoties uz kopīgām kredītu iezīmēm (korporatīvie, hipotekārie, peļņu nesošie, peļņu nenesošie un patēriņa kredīti). Tas darīts, lai nodrošinātu maksimāli lielāku pircēju interesi un maksimāli augstu cenu, kādu varētu iegūt, kredītportfeli pārdodot.

Apzinot potenciālos pircējus, administrators runājis ar vairāk nekā 130 interesentiem. Šobrīd sarunas par pārējiem kredītportfeļiem ir dažādās stadijās. Pēc saņemto piedāvājumu izvērtējuma tiks izlemts par kreditoru kopumam visizdevīgāko šo kredītportfeļu realizāciju - pārdot šos kredītportfeļus vai apkalpot tos un piedzīt, izmantojot bankas un Administratora resursus.

Galvenie potenciālo pircēju izvēles kritēriji ir piedāvātā cena, spēja finansēt darījumu, gatavība strādāt piedāvātā laika grafika ietvaros, pieredze līdzīga apmēra un veida kredītportfeļu apkalpošanā, kā arī vispārējie ar darījuma realizāciju saistītie riski.

Jau ziņots, ka Rīgas apgabaltiesa 2012.gada maijā nolēma sākt "Krājbankas" bankrotu. Bankrotu lūdza sākt "Krājbankas" administrators - revīzijas kompānija "KPMG Baltics" -, kas secināja, ka neviens no četriem saņemtajiem bankas sanācijas priekšlikumiem nav realizējams. Arī Finanšu un kapitāla tirgus komisija apstiprināja bankrota procedūru kā bankas maksātnespējas risinājumu.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!