Foto: Reuters/Scanpix

Konkurences padome (KP) pieņēmusi lēmumu atļaut AS "Swedbank" pārņemt to AS "Danske Bank" Latvijas filiāles aktīvu daļu, kas attiecas uz privātpersonu apkalpošanas biznesu, informē padomes pārstāve Paula Vilsone.

KP secina, ka darījuma rezultātā konkurence netiks būtiski samazināta, kā arī neradīsies vai nenostiprināsies dominējošais stāvoklis.

Pēc apvienošanās darījuma "Swedbank" pārņems virkni "Danske Bank" Latvijas filiāles pakalpojumu - termiņnoguldījumus, krājkontus, pieprasījuma noguldījumus, regulārā maksājuma līgumus, kredītkaršu kredītus, kredītkartes, debetkartes, ieguldījumu pakalpojumus, hipotekāros kredītus, patēriņa kredītus.

"Danske Bank" turpinās darboties Latvijā un plāno koncentrēties uz biznesa klientu, kā arī ierobežota privātpersonu skaita apkalpošanu.

Izvērtējot apvienošanos, KP konstatēja, ka konkurencei netiks nodarīts kaitējums. Proti, noguldījumu pakalpojumu tirgū un aizdevumu pakalpojumu tirgū pašlaik darbojas pietiekami daudz dalībnieku, tādējādi patērētāju izvēles iespējas netiks samazinātas. Tāpat KP paredz, ka šajos tirgos AS "Swedbank" tirgus daļa pieaugs nelielā apmērā un tirgus koncentrācija pieaugs nebūtiski. Vienlaikus KP secina, ka ietekme uz konkurenci būs nebūtiska arī ieguldījumu pakalpojumu tirgū un maksājumu karšu tirgū.

Kā iepriekš vēstīts, "Danske Bank" septembrī noslēdza līgumu ar "Swedbank" Lietuvā un "Swedbank" Latvijā par tās privātpersonu biznesa pārcelšanu uz "Swedbank".

Gada sākumā "Danske Bank" paziņoja par tās nodomu trīs Baltijas valstīs koncentrēt savu darbību uz korporatīvo klientu un ar šiem klientiem saistītu privātpersonu apkalpošanu, vienlaikus pakāpeniski izejot no privātpersonu masu segmenta.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!