Bankas "Nordea" un DNB noslēgušas vienošanos par darbības apvienošanu Igaunijā, Latvijā un Lietuvā, lai izveidotu jaunu, vadošu banku Baltijā, portālu "Delfi" informēja "Nordea" bankas Komunikācijas departamenta vadītāja Baltijas valstīs Signe Lonerte.

"Nordea" Latvijas filiāles aktīvu apmērs šī gada pirmā ceturkšņa beigās bija 3,08 miljardi eiro, bet "DNB bankas" - 2,24 miljardi eiro. Tādējādi abu banku aktīvu kopsumma Latvijā veidoja 5,32 miljardus eiro. Pēc aktīviem lielākā banka Latvijā ir "Swedbank", kuras aktīvu apjoms pirmā ceturkšņa beigās bija 5,4 miljardi eiro, liecina aģentūras LETA arhīvs.

"Apvienojot "Nordea bankas" un "DNB bankas" darbību Latvijā, izveidosies ļoti ietekmīgs finanšu tirgus spēlētājs ar attiecīgi lielāku finanšu jaudu un veicinās konkurenci finanšu pakalpojumu jomā. Par banku konsolidāciju Latvijā ir runāts jau gadiem, un nu to redzam darbībā,” paziņojumu komentē Latvijas Komercbanku asociācijas (LKA) prezidents Mārtiņš Bičevskis.

Pēc LKA datiem, jaunā banka pēc aktīvu apjoma būtu otrā lielākā banka Latvijā, tiem sasniedzot 5,3 miljardus eiro.

"Apvienojot zināšanas un pieredzi par Baltijas tirgū, ciešo sadarbību ar mūsu klientiem un straujo līdzšinējo attīstību digitālajos risinājumos, "Nordea" šo gadu laikā izveidojusi stabilu un veiksmīgu banku, kļūstot par trešo lielāko banku Baltijas reģionā. Tagad ir pienācis spert nākamo soli, domājot par turpmāko attīstību. Kopā ar DNB mums būs nepieciešamais mērogs, plašāks filiāļu tīkls un lielāks pakalpojumu piedāvājums, kas ļaus mums kļūt par pamata banku mūsu klientiem Baltijā," apvienošanos skaidroja "Nordea" bankas vadītāja Baltijas valstīs Inga Skisakera.

Banka informē, ka "Nordea" un DNB veiksmīgi papildinās viena otras darbību, norādot, ka "Nordea" šo gadu laikā guvusi pārliecinošas pozīcijas lielo uzņēmumu segmentā, savukārt DNB sevi pierādījusi kā spēcīgu tirgus spēlētāju mazo un vidējo uzņēmumu segmentā. Apvienojot abu banku biznesa operācijas, jaunā banka kļūs par lielāku un ietekmīgāku spēlētāju arī privātpersonu apkalpošanā. Turklāt jaunajai bankai būs plašāka pieejamība un ģeogrāfiskais izvietojums, ņemot vērā "Nordea" spēcīgās pozīcijas Igaunijā, un DNB – Lietuvā, kā arī līdzvērtīgās pozīcijas Latvijas tirgū, plānus komentē bankas vadība.

"Nordea" un DNB organizācijās Baltijas valstīs šobrīd strādā 1300 un 1800 darbinieku, kopējam aktīvu apjomam sasniedzot 8 miljardus eiro Nordea bankā un attiecīgi 5 miljardus eiro - DNB.
"Ar vairāk nekā 70 bankas filiālēm Baltijā, DNB izveidojusi dinamisku un uz klientiem orientētu bankas modeli. Mērogs šobrīd ir galvenais elements, lai nodrošinātu veiksmīgu biznesa attīstību, ņemot vērā, ka lielākas bankas spēj efektīvāk izmantot savus resursus. Jaunā banka būs labāk aprīkota, lai būtu vēl konkurētspējīgāka pieaugošās konkurences apstākļos Baltijas reģionā un iegūtais mērogs pēc abu banku apvienošanās būs noteicošais, lai kļūtu par pamata banku uzņēmumiem, klientiem un partneriem Baltijas valstīs," komentējis DNB Baltijas daļas vadītājs Mats Vermelins.

Plānots, ka "Nordea" un DNB bankām jaunajā bankā būs vienādas balsstiesības, taču dažāds ekonomisko īpašumtiesību sadalījums, kas tiks balstīts uz esošo uzņēmuma kapitāla vērtību un kopējo ieguldījumu jaunajā bankā darījuma slēgšanas brīdī. Darījums ir atkarīgs no normatīvajos aktos paredzētajiem nosacījumiem un apstiprinājumiem. Plānots, ka darījums par jaunas bankas izveidošanu tiks slēgts ap 2017.gada 2. ceturksni.

Līdz darījuma slēgšanas brīdim, kad tiks saņemti visi nepieciešamie apstiprinājumi, abas bankas darbosies atsevišķi kā savstarpēji konkurējoši uzņēmumi.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!