Lielbritānijas premjerministrs Deivids Kamerons ceturtdien atzina, ka viņam piederējušas 30 tūkstošu britu mārciņu (37 tūkstošu eiro) vērtas īpašuma daļas tēva izveidotā ārzonas fondā.
Kamerons to atzina, kad pēc tā saukto "Panamas dokumentu" nākšanas klajā opozīcijas Leiboristu partija un mediji vairākas dienas bija izdarījuši spiedienu uz viņu, aicinot atklāti paziņot par savām tagadnes un pagātnes finanšu lietām.
Kamerons intervijā telekanālam ITV paziņoja, ka viņš pārdevis savas daļas Bahamu salās bāzētajā fondā "Blairmore Investment Trust" 2010. gadā četrus mēnešus pirms stāšanās premjerministra amatā.
"Mums piederēja 5000 īpašuma daļas "Blairmore Investment Trust", kuras mēs pārdevām 2010. gada janvārī. To vērtība bija kādi 30 tūkstoši mārciņu," sacīja premjers.
"Es tās visas pārdevu 2010. gadā, jo, ja es grasījos kļūt par premjerministru, es negribēju, lai kāds teiktu, ka man ir citas darba kārtības, slēptas intereses," teica Kamerons.
Viņš uzstāja, ka bija samaksājis ienākuma nodokli par dividendēm no šo īpašuma daļu pārdošanas, kuras viņš bija nopircis 1997. gadā.
Lielbritānijas premjera rezidence Londonas Dauningstrītā šonedēļ nāca klajā ar četriem paziņojumiem pēc tam, kad svētdien tika publicēti noplūdinātie "Panamas dokumenti", kuri parāda, ka Panamā bāzēta juridiskā firma "Mossack Fonseca" palīdzējusi firmām un turīgām fiziskām personām izveidot ārzonas kompānijas.
Dauningstrīta vispirms paziņoja, ka tā ir privāta lieta, bet vēlāk nāca klajā ar paziņojumu, ka Kameronam nav bijuši ārzonas fondi. Nākamajā Dauningstrītas paziņojumā teikts, ka Kamerons, viņa sieva un bērni nav guvuši labumu no nekādiem ārzonas fondiem. Dauningtrīta vēlāk piebilda, ka Kamerons negūs labumu no šādiem fondiem nākotnē.
Ārzonas fondu jautājums ir kārtējā problēma Kameronam, kurš mēģina nodrošināt, lai referendumā 23. jūnijā Lielbritānijas vēlētāji nobalsotu par palikšanu Eiropas Savienībā.
Kamerons intervijā ITV norādīja, ka būtu gatavs publiskot savas nodokļu deklarācijas. Viņa 2012. gadā izteikts piedāvājums to darīt gan netika īstenots.
Kamerona tēvs Īens Kamerons bija biržas brokers, kurš nomira 2010. gadā četrus mēnešus pēc dēla kļūšanas par premjerministru.
Premjers atklāja, ka viņu ir aizskārusi tēva kritizēšana, kuru viņš iepriekš bija nosaucis par savu "varoni", un uzsvēra, ka finanšu nozares kultūra pēdējos gados ir mainījusies.
"Bija vairākas grūtas dienas, lasot mana tēva un viņa biznesa prakses kritiku – mana tēta, kuru es mīlu un apbrīnoju un kura man pietrūkst katru dienu," sacīja Kamerons.