Foto: AP/Scanpix

Bankrotu karalis, NHL kluba īpašnieks un profesionālā restlinga kompānijas vadītāja – tie ir daži no bagātniekiem, kas no 2017. gada 20. janvāra līdz ar jaunievēlētā ASV prezidenta Donalda Trampa inaugurāciju strādās viņa izveidotajā administrācijā.

22. decembrī, kad teju visi nozīmīgākie administrācijas posteņi jau aizpildīti, komandā, ieskaitot Trampu, ir seši miljardieri. Salīdzinājumam Obamas administrācijā ir viens miljardieris – ASV tirdzniecības sekretāre Penija Pritzkere. Viņas bagātības lēšamas 2,5 miljardu apmērā.

Piedāvājam iepazīties, kuri ir bagātākie uzņēmēji, kas nokļuvuši Trampa jaunizveidotajā komandā.

Bankrotu karalis Vilburs Ross

Foto: AFP/Scanpix

Donalds Tramps par tirdzniecības sekretāru izraudzījies 79 gadus veco miljardieri investoru Vilburu Rosu, kurš, strādājot maksātnespējīgu uzņēmumu restrukturizācijas kompānijiā "Rothschild Inc.", ieguva iesauku "bankrotu karalis". Viņš savas bagātības guvis, lēti uzpērkot bankrotējošos uzņēmumus un iegūstot no tiem peļņu.

Pēc "Forbes" datiem, viņa bagātības lēšamas 2,5 miljardu ASV dolāru apmērā.

NHL kluba īpašnieks

Foto: Reuters/Scanpix

Par ASV armijas sekretāru Tramps plāno iecelt NHL kluba Floridas "Panthers" īpašnieku, Ņujorkas biržas "New York Mercantile Exchange" līdzīpašnieku Vinsentu Violu, ziņo "The New York Times".
Viņš absolvējis ASV prestižāko militāro akadēmiju Vestpointā, kā arī ASV armijā dienējis ar majora pakāpi.

Pēc "Forbes" datiem, Viola bagātības lēšamas 1,8 miljardu ASV dolāru apmērā.

Ieprecējusies 'Amway' ģimenē

Foto: AFP/Scanpix

Izglītības sekretāres amatā Tramps iecēlis vienu no dāsnākajām Republikāniskās partijas ziedotājām Betsiju Devosu, kura tiek pieskaitīta Devosu dinastijas miljardieriem. Viņa aprecējusi "Amway" pārdošanas tirdzniecības giganta izveidotāja Ričarda Devosa dēlu. Ģimenes bagātības tiek lēstas 5,1 miljarda ASV dolāru vērtībā.

No restlinga uz politiku

Foto: Reuters/Scanpix

Par mazo biznesu administrācijas vadītāju Tramps izraudzījies Lindu Makmahoni, bijušo profesionālā restlinga kompānijas "World Wrestling Entertainment" vadītāju. Līdzīgi kā pārējie miljardieri, arī Makmahone Republikāniskajai partijai ziedojusi vairākus miljonus ASV dolāru. Makmahonu pāra kopējās bagātības tiek lēstas 1,2 miljardu ASV dolāru vērtībā.

'Chicago Cub' līdzīpašnieks Rikets

Foto: AFP/Scanpix

Par izvēlētā tirdzniecības sekretāra Vilbora Rosa vietnieku Tramps izvēlējies vēl vienu miljardieri – profesionālās beisbola komandas "Chicago Cub" līdzīpašnieku Todu Riketu. Viņš ir tiešsaistes biržas "TD Ameritrade" uzņēmuma valdē. Riketa ģimenes bagātības varētu būt 5,3 miljardu ASV dolāru vērtībā, min "Forbes".

Prezidents Tramps

Foto: AFP/Scanpix

Jaunais Baltā nama saimnieks Donalds Tramps pats paziņojis, ka viņa turība pārsniedz desmit miljardus dolāru. Šī summa ir vairāk nekā divas reizes lielāka par neatkarīgajām aplēsēm, tostarp "Forbes" datiem, kuri uzrāda 3,7 miljardus ASV dolāru lielas bagātības.

"Es aizpildīju formu par personīgo finanšu informāciju un varu ar lepnumu paziņot, ka tā ir lielākā Federālās Vēlēšanu komisijas vēsturē," iepriekš lepojās Tramps.

Žurnāla "Forbes" pētnieki gan skaidroja, ka Trampa neto vērtība nepārsniedz četrus miljardus dolāru, norādot, ka viņš zaudējis virkni darījumu, pēc tam kad aizvainojis miljoniem cilvēku, meksikāņus raksturojot kā izvarotājus un narkotiku tirgoņus.

Tramps pēdējos 20 gadus bijis skaistumkonkursu "Miss Universe", "Miss USA" un "Miss Teen USA" rīkotāja līdzīpašnieks vai īpašnieks, strādājis nekustamo īpašumu nozarē, bet savas bagātības sākotnēji ieguva, tās mantojot.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!