Фото: LETA

"Tallink Grupp" 2021. finanšu gada 1. ceturksnī (janvārī-martā) pārvadāja 267 224 pasažieru, kas ir par 82,9% mazāk nekā attiecīgajā periodā pērn. 2021. gada 1. ceturksnī samazinājās arī pārvadāto transportlīdzekļu skaits: minētajā periodā tika pārvadāti 75 815 transportlīdzekļu, kas ir par 60,2% mazāk, salīdzinot ar 2020. gada 1. ceturksni, vēsta uzņēmums.

Kritums ir novērojams arī kravu pārvadājumu segmentā – 2021. gada pirmajos trīs mēnešos tika pārvadātas 85 156 kravas vienību, kas ir par 14,5% mazāk, salīdzinot ar to pašu periodu pagājušajā gadā.

Ierobežotā satiksme, kas saglabājās visu 1. ceturksni, turpināja atstāt milzīgu ietekmi uz pasažieru un kravu pārvadājumiem maršrutā starp Igauniju un Somiju – 2021. gada 1. ceturksnī šajā maršrutā tika pārvadāti 201 446 pasažieru un 57 595 kravas vienību, kas, salīdzinot ar 2020. gada 1. ceturksni ir samazinājies par 76,2% un 11,0% attiecīgi.

"Šis ir bijis viens no vissmagākajiem ceturkšņiem uzņēmuma vēsturē, jo mūsu darbība ir bijusi ierobežota visa šī perioda laikā noteikto ceļošanas ierobežojumu dēļ reģionā. Salīdzinot ar 2020. gada 1. ceturkšņa janvāra un februāra mēnešiem, kad pasažieru plūsma un skaits bija ierastajā apjomā, šī gada 1. ceturksnī mums nav bijis neviena mēneša bez ievērojamiem ceļojumu ierobežojumiem visos mūsu maršrutos," skaidro "Tallink Grupp" valdes priekšsēdētājs Pāvo Negene.

Tikai puse uzņēmuma flotes (kuģi "Star", "Megastar", "Sea Wind", "Regal Star", "Sailor", "Baltic Princess" un "Galaxy") turpina darbību, taču pārējo kuģu darbība ir apturēta, gaidot vīrusa epidēmijas beigas.

"Visi tie no mums, kas ikdienā nestrādā uz kuģa, ir koncentrējušies uz plānu izstrādi vasaras sezonai – lai gan šobrīd nav skaidri zināms, cik daudz spēsim piedāvāt saviem klientiem Covid-19 izraisītās pandēmijas dēļ. Šobrīd mums ir vairākas ieceres un plāni attiecībā uz mūsu maršrutiem un pakalpojumiem," teic Negene. Uzņēmumā turpina meklēt un izmēģināt risinājumus, kas ļautu pēc iespējas ātrāk un drošāk atgriezties pie pakalpojumu piedāvājuma, piemēram, Covid-19 testēšanas ieviešanas iespējas uz kuģiem un citus risinājumus.

"Ņemot vērā vakcinācijas procesa gaitu, kā arī dažāda veida vakcinācijas pasu iespējamās formas, es ceru, ka vasaras sākumā spēsim saredzēt vismaz dažas ceļošanas atsākšanās iespējas," secina Negene.

Читайте нас там, где удобно: Facebook Telegram Instagram !