Foto: Publicitātes attēli

Nekustamā īpašuma attīstības uzņēmums "Hepsor", kas darbojas Igaunijas un Latvijas tirgū, uzsācis sagatavošanās darbus uzņēmuma akciju sākotnējam publiskajam piedāvājumam (IPO) un to iekļaušanai "Nasdaq Tallinn" biržas galvenajā sarakstā. Precīzais akciju sākotnējā publiskā piedāvājuma laiks tiks paziņots pēc sagatavošanās darbu noslēguma, informē uzņēmums.

Ar iegūtajiem līdzekļiem tiks finansēti plānošanas stadijā esošie nekustamo īpašumu attīstības projekti. Šobrīd uzņēmuma portfelī ir 20 jauni attīstības projekti, kuru kopējā platība ir 140 000 m2. Akciju publiskā piedāvājuma laiku var ietekmēt norises globālajā ekonomikā un to atspoguļojums akciju tirgos.

2020. gadā "Hepsor" grupas uzņēmuma pārdošanas ieņēmumi Latvijā sasniedza 4,9 miljonus eiro, veidojot gandrīz 13% no kopējiem grupas pārdošanas ieņēmumiem. Pērn, salīdzinot ar 2019. gadu, "Hepsor" grupas kopējais apgrozījums pieauga par 98%, sasniedzot 38,8 miljonus eiro. Savukārt uzņēmuma tīrā peļņa attiecīgajā periodā pieauga par 115%, sasniedzot 2,9 miljonus eiro.

2020. gadā "Hepsor" iekļuva nekustamo īpašumu konsultāciju kompānijas "Colliers" nekustamo īpašumu attīstītāju top 10. Savukārt Igaunijā uzņēmums pēdējo četru gadu laikā (no 2017. gada līdz 2020. gadam) pastāvīgi bijis starp četriem lielākajiem mājokļu attīstītājiem. Pagājušajā gadā tas ieņēma otro vietu tirgū ar 277 pārdotiem jauniem dzīvokļiem. "Hepsor" valdes loceklis Henrijs Lakss (Henri Laks) norāda, ka uzņēmuma stabilā pozīcija palīdzēs tam attīstīties arī turpmāk. "Vietējā tirgus kontekstā mūsu attīstības portfelis ir ļoti spēcīgs, tāpēc esam pārliecināti, ka turpināsim strauji augt. Pat tiem, kuri iepriekš nav investējuši nekustamajā īpašumā, "Hepsor" akciju iegāde ir laba iespēja piedalīties Igaunijas un Latvijas nekustamo īpašumu nozares straujajā attīstībā. Ņemot vērā, ka uzņēmums ir orientēts uz izaugsmi, tuvākajos gados nav plānots izmaksāt dividendes," norāda Lakss.

Viens no lielākajiem un pazīstamākajiem uzņēmuma attīstības projektiem Latvijā ir multifunkcionālais A klases biznesa komplekss "Krasta City", ko plānots īstenot tuvāko desmit gadu laikā. Savukārt Tallinā tas ir Rūpnīcu kvartāls (Manufaktuuri Põhja), kas sastāvēs no divām jaunām daudzdzīvokļu ēkām ar 154 dzīvokļiem un rekonstruētu "Baltic Manufactory" rūpnīcas ēku, kurā atradīsies 400 dzīvokļi un 6000 m2 iznomājamas komercplatības. "Hepsor" attīsta arī pirmos "zaļos birojus" Baltijā, kuros tiek īstenoti vairāki inovatīvi un videi draudzīgi inženiertehniskie risinājumi.

Jau iepriekš ziņots, ka šobrīd Rīgā ir uzsākta jauna biznesa kompleksa būvniecība, kas sastāvēs no divām kārtām un kura kopējā platība būs vairāk nekā 11 000 m2. Tāpat šī gada vasaras nobeigumā sākās arī dzīvojamā kvartāla "Kuldīgas parks" celtniecība, kur būs pieejami 116 divu, trīs un četristabu dzīvokļi.

"Hepsor Group" dibinātāji un īpašnieki ir Andress Parloja (Andres Pärloja) (33,25%), Kristjans Mitts (Kristjan Mitt) (33,25%), Henrijs Lakss (Henri Laks) (16,6%) un finanšu investors Lauri Meidls (Lauri Meidla) (16,9%).

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!