Fоtо: Reuters/Scanpix/LETA

Īrijas Datu aizsardzības komisija piemērojusi sociālajam tīklam "Instagram" rekordlielu naudassodu - 405 miljonus eiro - par bērnu datu apstrādes noteikumu pārkāpšanu.

"Mēs pieņēmām savu galīgo lēmumu pagājušajā piektdienā, un tas ietver naudassodu 405 miljonu eiro apmērā," pirmdien paziņoja komisija. Komisijas lēmuma detalizēts izklāsts tiks publiskos nākamnedēļ.

Komisija sāka izmeklēšanu 2020. gada beigās un koncentrējās uz "Instagram" profila un konta iestatījumu piemērotību bērniem un uzņēmuma atbildību aizsargāt bērnu tiesības uz datu aizsardzību.

Izmeklēšana tika veikta saskaņā ar Eiropas Savienības (ES) Vispārējo datu aizsardzības regulu, kas stājās spēkā 2018. gada maijā.

Tā kā "Instagram" pieder uzņēmumam "Meta", kura Eiropas birojs atrodas Dublinā, Īrijas Datu aizsardzības komisijas kompetencē ir uzraudzīt, lai ES Vispārējo datu aizsardzības regula tiek ievērota.

Pērn komisija piemēroja "WhatsApp", kas arī pieder "Meta", 225 miljonu eiro sodanaudu par datu aizsardzības noteikumu neievērošanu.

"Meta", kam pieder arī sociālais tīkls "Facebook", martā tika piemērots 17 miljonu eiro sods par datu aizsardzības pārkāpumiem.

Īrijas raidorganizācija RTE citēja "Meta" preses pārstāvi sakām, ka izmeklēšanā pret "Instagram" galvenā uzmanība pievērsta veciem uzstādījumiem, kas pirms gada tika atjaunoti.

"Kopš tā laika mēs esam nākuši klajā ar daudzām jaunām funkcijām, lai palīdzētu nodrošināt pusaudžu drošību un viņu informācijas privātumu," norādīja "Meta" preses pārstāvis, piebilstot, ka uzņēmums plāno apstrīdēt šo sodu.

Читайте нас там, где удобно: Facebook Telegram Instagram !