Foto: Reuters/Scanpix/LETA

Itālijas valdība otrdien apstiprināja papildu 400 miljonu eiro iepludināšanu valstij piedrošajā lidsabiedrībā "Italia Trasporto Aereo" (ITA), jo tās pārdošanas pūliņi saskārušies ar aizkavēšanos.

Šie līdzekļi aviokompānijai būs pieejami līdz mēneša beigām pēc tam, kad Itālijas Ekonomikas ministrija apstiprināja to iepludināšanu uzņēmumā.

Pērn ITA valdība jau investēja 700 miljonus eiro.

ITA darbību sāka pērnā gada oktobra vidū, aizstājot finanšu grūtībās nonākušo aviokompāniju "Alitalia".

Itālijas iepriekšējā valdība premjerministra Mario Dragi vadībā sāka pūliņus pārdot lidsabiedrības vairākuma akciju daļu, un augustā pieņēma piedāvājumu, ko bija izteicis ASV investīciju fonds "Certares" sadarbībā ar aviokompānijām "Delta Airlines" un "Air France-KLM".

Taču nepietiekama sarunu progresa dēļ jaunais ekonomikas ministrs Džankarlo Džorgeti oktobra beigās pavēstīja, ka ar "Certares" un partneru veikto ekskluzīvo sarunu periods ir noslēdzies un šīs sarunas netiks atjaunotas, tāpēc konkurss uz ITA iegādi varētu tikt atjaunots.

"Certares" piedāvājuma izraudzīšanās neapmierināja arī ITA priekšsēdētāju Alfredo Altvillu, kas bija nonācis domstarpībās ar lidsabiedrības valdi un pirmdien atkāpās no amata.

Tikmēr Vācijas aviokompānija "Lufthansa" pagājušajā nedēļā paziņoja, ka saglabā interesi attiecībā uz ITA pārņemšanu.

"Certares" konsorcijs bija piedāvājis iegādāties 50% plus vienu ITA akciju par 350 miljoniem eiro, bet pārējā akciju daļa saglabātos Itālijas valsts īpašumā.

Savukārt "Lufthansa" un Itālijas kuģniecības uzņēmums MSC par 80% ITA akciju iegādi bija piedāvājuši 850 miljonus eiro.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!