Foto: Publicitātes foto

Kompānija "Microsoft" publiskojusi "Skype" interneta pārlūka versiju, kurai nav nepieciešams uz datora instalēt atbilstošu programmu. Šis jaunais serviss ir pieejams jebkurā pasaules malā, ja vien ir pieslēgums internetam.

Pagaidām jaunais serviss, kas pieejams vietnē web.skype.com, ir izstrādes jeb "beta" versijā, tomēr to var izmantot jebkurš. No pieejamajām valodām ir arī latviešu. Iepriekš šis jaunais "Skype" serviss bija pieejams tikai ASV un Lielbritānijā un tikai angļu valodā.

Tagad "Skype" modernajā veidolā var lietot arī tie, kuru datori darbojas ar "Linux" operētājsistēmu, kā arī "Google Chrome" operētājsistēmas klēpjdatoros. Tiesa, otrajā variantā "Skype" būs aprobežots tikai ar teksta saziņu, jo "Google Chrome OS" spraudnis balss un video saziņai pagaidām nav.

Ja interneta pārlūkā atvērtajam "Skype" dod atbilstošu atļauju, tas spēs atsevišķi informēt par jauniem ienākušajiem ziņojumiem un zvaniem.

Tuvākajā nākotnē "Microsoft" sola "Skype" interneta pārlūka versiju pārveidot atbilstoši "WebRTC" tehnoloģijai, ko atbalsta daudzi mūsdienu interneta pārlūki un ļauj veikts zvanus bez papildu spraudņu uzstādīšanas – pietiks "Skype" servisam dot tikai atļauju par mikrofona un web-kameras izmantošanu.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!