Latvijas datorspeciālists Andris Atteka (ar šādu vārdu viņš raksta emuāru) pasaulē populārajā interneta pārlūkā "Google Chrome" ir atklājis kļūdu – 16 simbolu virkni, kura kā daļa no vietrāža var "nokārt" "Chrome" pārlūku, ja uz tās noklikšķina kādā interneta mājaslapā.

Šī atklātā simbolu virkne ir "http://a/%%30%30" (neskaitot pēdiņās) – ja uz tās noklikšķina kādā interneta mājaslapā vai arī to iekopē "Chrome" pārlūka adrešu joslā un to aktivizē (ar taustiņu "Enter"), tad attiecīgais "Chrome" pārlūka šķirklis "uzkarina" visu pārlūku, tādējādi liekot aizvērt arī citus pārlūka šķirkļus.

Andris par šo atklāto kļūdu "Google" kompāniju informēja 18. septembrī. Tāpat simbolu virkni "%%30%30" (bez pēdiņām), iekopējot jebkuras interneta adreses beigās, liek attiecīgajam "Chrome" šķirklim neveiksmīgi un cikliski mēģināt to apmeklēt.

Šī kļūda ietekmē esošo "Chrome" relīzi gan "Windows", gan "Mac" datoros. "Chrome" pārlūka izstrādātāji šodien paziņojuši, ka ir izlabojuši šo kļūdu. Tomēr līdz galalietotājiem šis labojums nonāks vēlāk, kad izstrādātāji jauno "Chrome" versiju būs pabeiguši testēt.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!